Навчання з тактичної медицини від VolWest Hub пройшли 10 тисяч людей

05 Серпня 2022, 14:15
Бойова команда проєкту 3880
Бойова команда проєкту

Волонтерський VolWest Hub, що працює у Луцьку, продовжує об’єднувати людей, які допомагають Збройним силам України. З перших днів повномасштабної війни місцеві волонтери проводять навчання з тактичної медицини та бойової підготовки.

Минулого тижня одноденний курс знову зібрав охочих. Загальне число людей, що пройшли навчання, перевалило за 10 000 осіб. Це – рекордна для України кількість. Про те, як усе починалося і як відбуваються заняття зараз, видання Район.Освіта поспілкувалося із директоркою Бізнес-академії практичного менеджменту PMBA Тетяною Репницькою.

Саме PMBA стала головною організаторкою курсів з тактичної медицини та бойової підготовки. Фахівці академії продовжують й надалі курувати цей проєкт. Записатися на навчання можна, залишивши заявку у телеграм-групі або за номером телефону 050 438 02 80. Найближча дата проведення курсу – 17 серпня, середа, початок о 14:00.

Тетяна Репницька пригадує, що на 24 лютого в академії був запланований тренінг з ритейлу, однак повномасштабне вторгнення росіян різко змінило плани усіх українців. Вже наступного дня у компанії VolWest Group, куди входить й Бізнес-академія PMBA, розпочали формувати волонтерський хаб. Одним із перших напрямків стали заняття з тактичної медицини та бойової підготовки.

Тетяна Репницька
Тетяна Репницька

«Пам’ятаю Віктор Корсак (голова ради директорів VolWest Group – ред.) скинув мені Стандарт підготовки I-CT-3. Це стандарт підготовки військовослужбовця з тактичної медицини від Міноборони десь на 600 сторінок. Він сам за два дні також опрацював кілька книжок і вже наступного дня ми почали підготовку нашого курсу. Залучилися підтримкою працівників швидкої та інших експертів, яких на початках постійно шукали», – розповідає Тетяна Репницька.

Так і почався грандіозний проєкт з тактичної медицини та бойової підготовки у Луцьку. Протягом перших 67 днів навчання проводили щодня, згодом – 3-4 рази на тиждень, нині охочих навчають у міру формування групи. Загальна кількість проведених одноденних курсів – 123.

Нині курс має такі складові:

  • основи тактичної медицини – теоретично-практична частина про суть і принципи тактичної медицини;
  • практичні навички із домедичної допомоги від команди інструкторів (при пораненнях, травмах і ураженнях; навички накладання турнікету, види і способи перев'язок, серцево-легенева реанімація, тампонада; практична робота кожного учасника з манекенами і засобами домедичної підготовки у невеликих групах);
  • методи і засоби евакуації поранених, правильне положення тіла;
  • поводження зі зброєю (автомат Калашникова, основне про РПГ, навчальні макети мін та гранат).

У перші дні найбільший зал кінокомплексу не міг вмістити усіх охочих
У перші дні найбільший зал кінокомплексу не міг вмістити усіх охочих

Постійна команда проєкту – це:

  • Віктор Корсак – автор курсу, кандидат медичних наук, доктор економічних наук, хірург, голова Ради директорів інвестиційної групи VolWest Grouр, інструктор з тактичної медицини, автор посібника та відеокурсу із методичними рекомендаціями «Тактична медицина»;
  • Тетяна Репницька – керівниця та організаторка курсу, координаторка волонтерських проєктів VolWest Hub, керівниця ГО «Технопарк «Центр Медичних Інновацій», директорка Бізнес-академії РМВА;
  • Катерина Футрук – менеджерка з організації курсу, інструкторка з тактичної медицини, волонтерка, керівниця департаменту маркетингу мережі «Наш Край» і SPAR;
  • Сергій Васильков – заступник керівника з розвитку медичних інноваційних проєктів Технопарку «Центр Медичних Інновацій», хірург, інструктор з домедичної допомоги.

Також допомагають менеджерка з комунікацій Бізнес-академії РМВА, волонтерка VolWest Hub Ірина Струк, менеджер Музею науки і техніки, інструктор з поводження зі зброєю Андрій Михалінчик; фельдшерка, інструкторка з домедичної допомоги Олена Артисюк, керівник кінокомплексу «Адреналін», помічник інструктора Сергій Парфенюк, водій волонтерського VolWest Hub Олександр Джуманов.

Нещодавно долучився і доброволець окремого загону спеціального призначення «Любарт» Сергій Ващук. Він допомагає учасникам навчання розібратися зі зброєю.

10 тисяч людей, що пройшли курс, – представники найрізноманітніших сфер. Тетяна Репницька розповідає, що на навчання приходили й перші особи компаній, знані волонтери, журналісти, студенти та школярі. Та найбільше у VolWest Hub пишаються високою оцінкою курсу від військових та медиків.

Близько трьох тисяч військових відвідали навчання. Деякі – у Луцьку, до декого команда виїжджала безпосередньо на позиції. Чимало було й медиків, які хотіли підвищити свою кваліфікацію щодо надання допомоги на полі бою.

Юний здобувач знань з тактичної медицини
Юний здобувач знань з тактичної медицини

Найбільше у VolWest Hub пишаються високою оцінкою курсу від військових та медиків.
Найбільше у VolWest Hub пишаються високою оцінкою курсу від військових та медиків.

За словами Тетяни Репницької, хоч курс і безкоштовний, майже усі слухачі виявляли бажання хоч якось віддячити.

«З першого дня курсу ми розбавляти заняття кава-брейком. Звісно, також безкоштовно. То потім люди приносили й печиво, і чай-каву. Хтось приносив пледи чи інше, чим міг поділитися. Ця вдячність дуже зворушлива. Вона дає зрозуміти, що наша робота надзвичайно потрібна та актуальна. А кавова зона РМВА з часом стала справжнім центром комунікаії усього нашого волонтерського хабу», – каже Тетяна Репницька.

На крайньому занятті, яке відбулось у Луцьку, учасникам запропонували підтримати проєкт з тактичної медицини на Спільнокошті. Команда VolWest Hub збирає 1 111 000 гривень на засоби з тактичної медицини для солдатів ЗСУ. Гроші розподілять за десятьма напрямками. Люди, які проходили навчання того дня, зафондували понад 3,6 тисячі гривень.

Долучитися до підтримки проєкту може кожен. Для цього треба зайти на сторінку проєкту на Спільнокошті та натиснути кнопку «фондувати».

Коментар
28/09/2023 Четвер
28.09.2023
27.09.2023