Опитування освітнього омбудсмена у Міносвіти назвали необ’єктивним

10 Серпня 2022, 09:51
МОН 529
МОН

Через появу даних освітнього омбудсмена щодо «готовності батьків до очного навчання дітей у школах» та запити ЗМІ з цього приводу Міністерство освіти і науки подало власне роз'яснення.

Про це йдеться на сайті Міносвіти.

Зазначають, що оприлюднені освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим дані за підсумками «опитування» батьків стосовно бажаної форми навчання їхніх дітей у новому навчальному році не є репрезентативними. Про це зазначає і сам омбудсмен.

«У сенсі соціологічного наукового дослідження підсумки «опитування» не можна вважати об’єктивними з кількох причин. Зокрема, неможливо проконтролювати об’єктивність даних, що надані учасниками опитування, а також ймовірно проходження опитування одним учасником нескінченну кількість разів», – йдеться у повідомленні.

МОН невідомо, з яких причин Офіс омбудсмена ініціював опитування, результатам якого не можна довіряти. Також МОН невідомо, чи були на це витрачені бюджетні кошти, якщо – так, в якому розмірі.

«Натомість інформуємо, що професійне опитування учасників освітнього процесу із різних питань на постійній основі проводить Державна служба якості освіти України. Останнє з таких досліджень, а саме щодо готовності до початку навчання з 1 вересня 2022 року, Служба завершила 8 серпня. Участь у ньому взяли близько 100 тисяч учасників. Нині фахівці ДСЯО завершують обробку та узагальнення результатів, які найближчим часом будуть оприлюднені», – зазначають у заяві.

На відміну від «опитування» Офісу освітнього омбудсмена, моніторингові дослідження ДСЯО здійснюють із чітким дотриманням методологічних, методичних та організаційно-технічних процедур, аби отримати достовірні соціологічні дані. Саме тому результати опитувань і моніторингів Державної служби якості освіти є репрезентативними.

МОН невідомо, чому Офіс освітнього омбудсмена узяв на себе відповідальність та ініціативу дублювання функцій ДСЯО, тим паче тих, які виконати фахово не має фізичної можливості. Тому коментувати чи роз’яснювати оприлюднені результати «опитування» Офісу освітнього омбудсмена наразі є недоречно.

«Окремо наголошуємо, що нині підготовка до нового навчального року відбувається на засадах постійної комунікації МОН, МВС, ОВА, управлінь і департаментів освіти, керівників закладів освіти з усіма зацікавленими учасниками освітнього процесу і, особливо, з батьками здобувачів освіти», – зазначають у Міносвіти.

Нагадаємо, Сергій Горбачов оприлюднив на своїй Facebook-сторінці результати опитування батьків, які перебувають в Україні, щодо форми навчання їхніх дітей. Більшість виступила проти очної форми. Освітній омбудсмен підкреслив, що результати є нерепрезентативними.

Коментар
07/12/2022 Вівторок
06.12.2022
05.12.2022
04.12.2022