У МОН розповіли про новації вступної кампанії 2023 року

25 Березня 2023, 16:55
Вступники 19639
Вступники

У МОН відбулася нарада з керівним складом закладів фахової передвищої та вищої освіти з питань підготовки до вступної кампанії 2023 року.

До наради, яку організували 24 березня 2023 року, долучився міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Про це ідеться на сайті МОН.

«Важливими завданнями, які потрібно враховувати під час вступної кампанії цього року, є насамперед питання міграції, реінтеграції окупованих територій, відновлення та безпека під час проведення вступної кампанії. Тобто головне – людина і збереження людського потенціалу, зокрема через сприяння у поверненні молоді з-за кордону і з окупації до української системи цінностей», – зазначив Оксен Лісовий.

Під час наради окреслили головні новації вступної кампанії 2023 року.

Насамперед ключовим інструментом цьогорічної вступної кампанії стає особистий електронний кабінет вступника, що надає можливість швидко і у зручному для вступника місці та часі в дистанційному режимі внести необхідні дані для подання заяв як на вступні випробування у закладі освіти, так і на участь у конкурсному відборі, а також підтвердити свій вибір місця навчання.

Майбутні молодші бакалаври та бакалаври (магістри медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) складатимуть творчий конкурс на мистецькі та спортивні спеціальності, національний мультипредметний тест (НМТ) на всі інші спеціальності.

Вступників до магістратури зараховуватимуть за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ), який поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника), для всіх спеціальностей та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) (на спеціальності галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини») чи фахового іспиту в закладі освіти для вступу на інші спеціальності.

Також збережуть усі пільги та пільгові категорії, що передбачені законами, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованих територіях, зможуть пройти процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після початку навчання.

Застосування пільг для жителів з територій активних бойових дій (територій можливих бойових дій) визначать у травні з урахуванням розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні.

Читайте також: Затвердили угоду між Україною та Молдовою про співпрацю у сфері вищої освіти. 

Коментар
08/12/2024 Неділя
08.12.2024
07.12.2024
06.12.2024