В освітніх закладах Чопської громади платили за шкідливі умови роботи

10 Червня 2023, 16:15
Фінансовий аудит 504
Фінансовий аудит

Понад 615 тисяч гривень фінансових порушень, що призвели до втрат, виявили працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності управління освіти, культури, молоді та спорту Чопської міської ради. Аналізували дані за 2021 та 2022 роки.

Про це інформує пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.

Як встановили аудитори, одне з порушень – працівникам заплатили замалим не 180 тисяч гривень за шкідливі умови праці, хоча проведена атестація робочих місць засвідчила, що для таких виплат немає підстав.

Місцевий бюджет Чопської міської громади через порушення законодавства недоотримав 40,7 тисячі гривень – бухгалтерія не перерахувала утриману з працівників зайво нараховану заробітну плату та єдиний соціальний внесок. Зайво заплатили також окремим сумісникам за роботу, коли вони були на лікарняному за основним місцем працевлаштування.

Одне з порушень, до речі, його часто знаходять у діяльності відділів освіти на Закарпатті, – кошти батьківської плати за харчування в дитсадках у 2022 році не в повному обсязі використали на придбання харчів і вони залишилися на спецрахунку управління освіти. Натомість понад чверть мільйона гривень на харчування пішло з коштів загального фонду бюджету без подальшого відновлення касових видатків загального фонду шляхом коштів спецфонду. Із загального фонду бюджету платили також за комунальні послуги орендарів, хоча мали це робити із коштів спеціального фонду.

Зустрічними звірками та контрольними обмірами виявили 118 тисяч гривень завищення вартості ремонтно-будівельних робіт, які виконували для освітніх закладів Чопської громади підрядні організації.

Знайшли аудитори і порушення в оплаті за газ – за нього заплатили за ціною, вищою, ніж визначено договором про закупівлю. Оплатили також за дрова та паливні брикети для релігійної громади, яка орендувала приміщення в Будинку культури і не відшкодувала вартості цих дров.

Начальниця Управління Західного офісу Держаудитслужби у Закарпатській області Світлана Миголинець відзначила: 

«Чопська громада невелика – трохи більше ніж 15 тисяч населення, проте лише одне управління допустило фінансових порушень на понад 615 тисяч гривень. Більшість із них є типовими для багатьох таких управлінь в інших громадах Закарпаття. Отож, є нагальна потреба, щоб на це звернули увагу управлінці освітньої галузі області. Завдяки вжитим під час ревізії заходам усі порушення в цій громаді відшкодовано, кошти повернуто до бюджету».

 

Коментар
28/09/2023 Четвер
28.09.2023
27.09.2023