Луцькі освітяни – учасники Erasmus Staff Training Days у Фінляндії
Представники Луцького національного технічного університету стали учасниками Erasmus Staff Training Days у межах програми Еразмус+.
Наукова подія відбувалася із 5 по 9 червня 2023 року в університеті Аалто (м. Еспоо, Фінляндія), об'єднавши учасників з України, Швеції та інших країн.
В університеті Аалто активно впроваджують сучасні технології. Тут планують запровадити синхронний переклад для гостей на платформі штучного інтелекту.
Від Луцького національного технічного університету участь в мобільності взяли начальниця відділу міжнародних зв`язків Тетяна, фахівчині відділу міжнародних зв`язків Ольга Гнатюк та Сніжана Мартиньчук, завідувачка кафедри менеджменту, професорка Наталія Вавдіюк, – повідомили на сайті вишу.
Під час стажування працівники університету ознайомилися з історією та сьогоденням Університету Аалто, його структурою, навчальною та науковою діяльністю, говорили про особливості інклюзивного навчання в університеті Аалто та систему оцінювання якості освіти і навчання в різних країнах.
Місія університету бути еко-френдлі. Тут реалізовують проєкти у сфері еко, намагаються максимально відмовлятися від хімічних забруднювачів та провадять ефективну екологічну політику.
Команда організаторів на чолі з Анітою Бісі, Ейєю Куянпяя та Сарою Сокольницькою продемонструвала ефективне управління процесами проведення Erasmus Staff Training Days.
Ейя Зіттінг, керівниця відділу навчання охарактеризувала особливості організації освітнього процесу в університеті Аалто.
Проректор з науки Оссі Науккарінен виступив з доповіддю на тему «Формування сталого майбутнього і ролі університетів в неспокійному глобальному середовищі». Розповів про досвід участі у проектах, детально охарактеризував діючі проекти та акцентував увагу на пріоритетних напрямах діяльності.
Також проректор розповів, що університет заохочує студентів генерувати ідеї в області сталого розвитку та втілювати їх. Викладачі, своєю чергою, допомагають один одному та підтримують один одного у втіленні ідей.
Професор Ханну Серісто розповів як університети розвиваються у турбулентному глобальному середовищі. Університет Аалто на 12-й позиції у рейтингу найбільш інтернаціональних університетів Європи. Професор Серісто акцентував увагу на труднощах, з якими стикаються університети (війна, логістика, пандемія, природні катаклізми, брак фінансування тощо).
Науковець продемонстрував статистику країн, яким вдалось розвиватись, незважаючи на всі політичні, соціальні та екологічні перешкоди, а також країн, які на шляху до подолання всіх перешкод. Він проаналізував 6 основних вимірів геополітичної стійкості.
Професорка Наталія Вавдіюк взяла участь в модулі І: «Підтримка та розвиток педагогічних навичок/компетенцій викладачів Університету Аалто».
Єва Луутікеінен охарактеризувала педагогічну підтримку цифрового викладання та навчання, особливості роботи системи LES. Детальніше про послуги для вчителів розповідали спеціалісти: Суві Тойвонен, Веруска Ксав’єр Філгейра, Саму Тікканен, Тімо Оваска.
Усі учасники взяли участь в круглому столі про цифрове викладання та навчання, основні освітні технології, педагогічне навчання та розвиток в Університеті Аалто та інших ЗВО ЄС. З’ясовували, яким чином зацікавити науково-педагогічного керівника програми, викладача чи адміністративний персонал в інноваційних рішеннях для викладання та навчання.
Дізнались про те, як університет Аалто підтримує викладачів і розвиток викладання, починаючи з привітального сеансу та ознайомлення з технічною підтримкою Аалто, про найкращі практики цифрового навчання через відгуки викладачів. Визначили, як працюють допоміжні служби для викладачів в університеті Аалто.
Спеціальний відділ обслуговування викладачів в університеті Аалто надає спектр послуг для підтримки викладачів у їхній повсякденній роботі, а також їхньої довгострокової кар’єри та розвитку компетенцій.
Були продемонстровані моделі підтримки, адаптовані до конкретних потреб викладачів. Це допоможе вдосконаленню пропозицій освітніх послуг та генеруванню ідей щодо їх вдосконалення в ЛНТУ.
За допомогою технологій університет Аалто надає кілька цифрових навчальних середовищ, команду експертів і обладнані приміщення, які підтримують як повсякденне навчання, так і розробку інноваційних і креативних рішень у постійному партнерстві з викладачами.
Під час цієї сесії дізнались про технічні послуги, які надає університет і взяли участь у діалозі з викладачами про курси та навчальні простори, які вони розробили разом зі службами підтримки університету Аалто, використовуючи рішення 360° і VR, масштабовані навчальні середовища тощо.
Служба викладачів університету Аалто пропонує педагогічну підготовку для підтримки розвитку педагогічних навичок молодих викладачів. Педагогічна підготовка пропонує можливість ознайомитися з викладанням, навчанням і освітнім розвитком на рівні університету.
Поєднання цифрових освітніх технологій із фізичними просторами відкриває нові можливості для навчання, орієнтованого на студента. Різноманітні навчальні середовища університету Аалто підтримують гнучке використання простору та нові педагогічні можливості.
Відвідали інтерактивні аудиторії в університеті Аалто. Розглянули педагогічні моделі, які сприяють активному та змішаному навчанню в цих навчальних просторах.
Команда відділу міжнародних зв’язків ЛНТУ Тетяна Корнейко, Ольга Гнатюк та Сніжана Мартиньчук взяли участь в модулі: «Інтеграція та інклюзія міжнародного персоналу». Модераторка Ева Луутікеінен представила програму дня та спікерів.
Мікаела Стелваген розповіла про історію створення та розвитку університету, познайомила з командою, яка відповідає за напрям міжнародної діяльності в університеті. Розповіла як Аалто університет допомагає та підтримує сім'ї іноземних науковців. Акцентувала увагу на програмі підтримки України.
Мікаела розповіла про проект підтримки та допомоги сім'ям іноземних науковців адаптуватись у новому середовищі та отримати роботу. Зазначила, що вже більше 100 сімей зареєструвались у програмі. Спеціалісти проекту організовують заходи, тренінги та безперервну підтримку сім'ям (є онлайн чат HEI lifesupportspouses). Розроблений гайд для іноземних науковців та їхніх сімей.
Іда Салін виступила на тему рівності, різноманіття та інклюзії в університеті Аалто. Ця тема актуальна в Еспоо, так як Аалто університет 12-й у Європі у рейтингу наявності різних націй. Розповіла про план розвитку проекту ЕDI, який планують втілити протягом 3 років. Показала структуру команди проекту Equality Diversity Inclusion. Акцентувала увагу на пріоритетних напрямах діяльності.
На сайті університету ведеться сторінка НUB Oasisforradicalwellbeing для підтримки людей з особливими потребами. Є рубрика «ключі до комфортного існування» на сайті університету.
Ріта Сільвенноінен розкрила поточну стратегію розвитку університету, яка полягає у підтримці талановитих студентів, шляхом створення платформ, допомоги у написанні грантових заявок, допомоги у пошуку роботи та підтримки сімей.
Міжкультурна комунікація буде продуктивною, якщо буде будуватись на принципах гнучкості, незалежності, стабільності та взаємоповаги. Підтримка персоналу університету Аалто: є як онлайн сервіси, так і відділення на факультетах.
Заступник декана Факультету наук – Арі Коскелаінен розповів про мову в університеті Аалто. Офіційною мовою викладання є фінська та шведська. Студенти можуть здобути рівень магістра та бакалавра обома мовами.
Викладачі мають також володіти обома мовами. Всі факультети Аалто університету мають програми англійською, фінською та шведською мовами. 42% персоналу є іноземцями. Персонал є залученим як до викладання, так і до наукової діяльності. Курси бакалаврського рівня переважно викладаються фінською , а на рівні магістра переважно англійською.
На факультеті наук обговорюється наразі можливість синхронного перекладу на платформі штучного інтелекту.
Лекторка Інкері Лехтімая підкреслила важливість підтримки вивчення місцевих мов. Вказала на виклики для мультимовних університетів, серед яких виокремила збереження важливості національної мови, підтримку студентів/викладачів іноземців, інтернаціоналізацію.
На завершення Erasmus Staff Training Days був проведений воркшоп, спрямований на поширення досвіду у сфері інтеграції та інклюзії міжнародних працівників.
Учасники з різних країн в ігровій формі обговорили процес інтеграції працівників-іноземців у середовище, які виклики, труднощі можуть виникнути та які перспективи можуть чекати.
Публікація проілюстрована світлинами із сайту ЛНТУ.