Про соціально-психологічну реабілітацію в умовах війни говорили в Острозькій академії

Про соціально-психологічну реабілітацію в умовах війни говорили в Острозькій академії.
В університеті відбулася міжнародна наукова конференція «Соціально-психологічна реабілітація в умовах війни: теоретичні підходи та практичні методики», – повідомили в закладі освіти.
Наукова подія стала частиною проєкту «Соціально-психологічна реабілітація ветеранів та осіб, постраждалих від військових дій шляхом формування метакогнітивного моніторингу».
Зі вступним словом звернувся ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник.
«Вітаю всіх на нашій міжнародній конференції. Вона є першою конференцією, присвяченою методологічним аспектам соціально-психологічної реабілітації ветеранів війни. Попереду буде ще серія конференцій, круглих столів, семінарів, заходів, які стосуватимуться саме цієї актуальної тематики. Сьогоднішня конференція зумовлена тим, що нам у досить складних умовах конкурсу вдалося отримати цей проєкт, який фінансується державою. Це ще одне визнання Острозької академії, а особливо рівня психологічної школи нашого університету».
До дискусії долучилися науковці університету, а також Польщі й Словаччини.
«Оскільки метапізнання є свідомим управлінням своїми пізнавальними процесами, спостереженням за собою в процесі прийняття рішень, зокрема в ситуаціях морального вибору, а також самокорекцією, за допомогою метакогніцій під час психосоціальної реабілітації ветеранів та осіб, постраждалих від військових дій, можна сприяти в рефлексуванні власним мисленням, цінностями та характеристиками, а також виправляти (само)управління поверненням до щасливого, індивідуального буття», – зазначила учасниця події Марія Августюк.
Пані Марія додала, що метакогнітивний моніторинг є важливою передумовою ефективності психосоціальної реабілітації, оскільки як спосіб відслідковування ветеранами та особами, постраждалими від військових дій, власної пізнавальної активності та оцінювання її результатів у процесі вирішення проблем, уможливлює саморегуляцію процесу та результату діяльності.
«Процеси метакогнітивного моніторингу актуалізують метакогнітивний контроль, що впливає на психосоціальну реабілітацію загалом. Відповідно до цього, безпосередньою функцією точності метакогнітивного моніторингу є сприяння ефективному метакогнітивному контролю під час вирішення проблеми, що, зі свого боку, сприяє підвищенню ефективності усього процесу психосоціальної реабілітації ветеранів та осіб, постраждалих від військових дій», – підсумувала дослідниця.