Ужгородський національний університет анонсував програму академічної мобільності із Польщею
Вже більше двох років Ужгородський національний університет співпрацює із Жешувською молодіжною асоціацією міжнародних проєктів «INPRO» у рамках програми студентських обмінів.
Більше 40 студентів УжНУ різних спеціальностей взяли участь в академічних обмінах, – повідомили у виші.
Обмін, який відбуватиметься в серпні 2023 року, має особливість – участь у ньому можуть взяти не тільки студенти, але й працівники структурних підрозділів УжНУ, віком від 18 до 30 років, які працюють з молоддю. Загалом відбувається набір учасників на 2 поїздки: 19-25 серпня на курс тренінгів «Inclusive Neighborhoods: Transforming Communities».
А також 25-31 серпня – 5-денна програма навчального візиту «Bridge the Gap: Study Visit», спеціально розроблена для молодіжних працівників та студентів-активістів.
Як розповідає начальниця відділу міжнародних зв`язків Оксана Свєженцева, співпраця із молодіжною асоціацією міжнародних проєктів «INPRO» ведеться у рамках програм обміну молодіжного Еразмусу.
«Для цього ми проходили окрему реєстрацію, університет отримав знак якості, бути провідником таких можливостей для молоді. Головна ідея цих проєктів – це обмін у сфері культури, ідей, навичок, а також комунікація».
Еріка Станко, студентка УжНУ, працівниця відділу міжнародних зв`язків УжНУ розповідає.
«Це дуже цінний досвід у спілкуванні з однолітками із інших країн – Угорщини, Словаччини, України і Польщі. При чому, учасниками з Польщі є представники інших країн, які живуть в Польщі. Це студенти із Казахстану, Таджикистану, Канади. Також важливо те, що головною метою цих програм є обмін культурою. Представники кожної країни мають організувати міжкультурний вечір, де презентують свою культуру, традиції, національні страви. Цікавим є обмін досвідом із ментором та тренерами, які проводять ці активності, адже вони також є представниками різних країн – Іспанії, Туреччини, Вірменії, Польщі. Тому це також міжкультурний обмін. З власного досвіду можу сказати, що програма є дуже насиченою пізнавальними екскурсіями, різноманітними активностями».
Як зауважила проректорка з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, відділ міжнародних зв’язків відповідає за координацію інтернаціоналізації освіти, розвитку університету загалом.
«Однак ми поставили собі за мету – залучити до цього надзвичайно цікавого досвіду колег з інших структурних підрозділів. У такий спосіб усі сфери функціонування нашого університету будуть відповідати міжнародним трендам, а також дотримуємося переконання, що разом можна зробити більше. Старували роботу по внутрішній інтернаціоналізації з колегинь, які відповідають за роботу з нашим студентством, абітурієнтами та випускниками».
Про свій досвід участі в програмі обміну розповідає провідний фахівць Центру гуманітарно-виховної роботи, профорієнтації та працевлаштування Наталія Варшава.
«Наше стажування проходило з 17 по 21 липня у м.Жешув, Польща. В ньому взяли участь учасники з Угорщини, Польщі, Грузії та України. Протягом 5 днів ми відвідували різні тренінги, воркшопи і змогли дізнатися про роботу громадських організацій, особливості молодіжної роботи та різноманітні проекти Еразмус. Також було дуже цікаво поспілкуватися з учасниками з інших країн, адже ми змогли обмінятися досвідом, розповісти про особливості роботи з молоддю в нашій країні, дізнатися багато про їхні країни і просто знайти нових друзів. В один з останніх днів ми відвідали замок у Ланьцуті і були вражені його масштабами і красою. Загалом від стажування залишилися тільки приємні враження, я вдячна за таку можливість і з радістю поділюся отриманими знаннями з колегами».
Дедлайн подачі заявки – 9 серпня 2023 року.
Обов'язковою умовою для участі є мотиваційний лист англійською мовою, обсягом – 1 сторінка, надісланий на електронну адресу [email protected].
Детальніше із умовами участі в програмі можна ознайомитися за посиланням.