У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає зменшення навантаження для викладачів університетів

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає зменшення навантаження для викладачів університетів.
Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий на своїй сторінці у фейсбуці.
Законопроєктом 9600 ропонується зменшити навчальне навантаження викладачів із чинних 600 годин до 400-500 годин у рік, залежно від обсягу наукової роботи, яку вони виконують (облік годин наукової роботи ЗВО ведуть самостійно в межах своєї автономії).
«Така зміна наблизить нас до практики навантаження викладачів ЗВО у країнах ЄС, а також стимулюватиме наукову роботу в наших університетах. У разі, якщо викладачі зосереджуються суто на навчальній роботі, справедливо буде кваліфікувати їх як педагогічних працівників і не вимагати імітувати наукову роботу. Як правило, це викладачі-практики, які надають студентам актуальні професійні знання, а також викладачі іноземних мов, яким необов'язково проводити наукові дослідження», – зазначає Оксен Лісовий.
Інший законопроєкт 9601 ставить за мету дебюрократизацію частини процесів у МОН.
«Зараз учені звання доцента, професора і старшого дослідника присвоюють учені ради університетів та наукових установ. Після цього учені звання затверджує Атестаційна колегія МОН, що, фактично, є зайвою бюрократичною формальністю. У разі ухвалення законопроєкту 9601 учені звання будуть присвоювати безспосередньо заклади своїм співробітникам, а інші заклади (за потреби) зможуть визнавати ці звання. Без втручання міністерства», – йдеться у дописі.
Також законопроєкт 9601 також передбачає передання функції ліцензування освітньої діяльності від МОН до Державної служби якості освіти.
Міністерство і надалі формуватиме ліцензійні умови, але не матиме повноважень здійснювати державний нагляд за дотриманням цих ліцензійних умов. Такий розподіл повноважень відповідає вимогам Державної антикорупційної програми: орган, що встановлює вимоги до ліцензування, має бути іншим, ніж той, який контролює їхнє виконання.
«Провідна функція міністерства – формування державної політики у сфері освіти і науки. А невластиві міністерству функції, такі як затвердження вчених звань та контроль за виконанням ліцензійних умов, лише бюрократизують процеси і забирають час співробітників», – пояснює Лісовий.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром