Як взяти кредит і його віддати: особливості

21 Вересня 2023, 12:22
Оформляємо кредит онлайн. Ілюстрація з відкритих джерел Реклама 222
Оформляємо кредит онлайн. Ілюстрація з відкритих джерел

Кредит – інструмент корисний, але підступний, якщо до нього неправильно підготуватися. Ви можете взяти кредит онлайн на карту для власних потреб. Наприклад, з цих грошей можете зробити ремонт, оновити побутову техніку, сплатити за курси освіти тощо. В IdeaBank споживчий кредит не має обмежень у цілях. Проте треба розуміти, чи готовий ваш бюджет до позики й довгострокових виплат. Як підготуватися до цього?

Оптимізуйте свій бюджет

Якщо ви ще не почали контролювати свої витрати, час це зробити. Що треба:

  • записувати витрати й розбивати їх по категоріях;
  • фіксувати прибуток і його стабільність;
  • визначити обов’язкові витрати й ті, що можна оптимізувати.

Відмовлятися повністю від чогось не варто. Хіба що треба передбачити резерв для імпульсивних покупок, якщо ви це любите.

В інших випадках треба подумати, як ви можете раціональніше керувати грошима. Наприклад, продукти краще покупати в мережевих магазинах, а не в окремих точках, де ціни вище. Це стосується усіх ваших стабільних витрат. Є речі, на яких не варто економити. Наприклад, здоров’я чи навчання — їх можна вважати інвестицією у себе.

Виберіть оптимальні умови

Далі, коли ви вже шукаєте банк для кредитування, не обирайте перший же варіант. Треба подивитися різні тарифи й пропозиції банків, а потім їх порівняти. Дивіться на такі показники:

  • мінімальний і максимальний розмір кредиту;
  • які є варіанти строків для виплати;
  • відсоток і необхідність оформлювати страхування життя;
  • можливість дострокової виплатити без штрафів;
  • потенційні знижки й плюшки від банку.

Оцінюйте схему виплати кредиту. Якщо ви хочете щомісяця витрачати однакову суму грошей на погашення, то для цього підходять ануїтети. З ними складніше отримати вигоду при достроковому погашенні, проте це не обтяжує ваш бюджет.

Створюйте фінансову подушку

Коли ви взяли кредит, не забувайте про інші фінансові інструменти. Бажано постійно заощаджувати на випадок непередбачуваних ситуацій. Наприклад, якщо ви втратите роботу. Банк може піти вам на зустріч і створити кредитні канікули, але ж вони не захистять вас від інших витрат.

Один з поширених способів відкладати кошти — «50/30/20». Тобто 50% від доходу ви витрачаєте на основні витрати як-то продукти, ліки, виплати кредиту, фітнес тощо. 30% можуть піти на розваги, дозвілля, одяг чи інші рандомні покупки. А 20% – ви заощаджуєте.

Щоб легко впоратися з кредитом, треба бути впевненим у своєму прибутку. До того ж, варто стежити за своїми витратами, раціонально використовувати гроші й не забувати про заощадження.

 

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023