Науковиця Тамара Марценюк та аналітикиня Катерина Зарембо стали лауреатками премії Емми Ґолдман

26 Вересня 2023, 14:00
Нагорода. Фото з відкритих джерел 765
Нагорода. Фото з відкритих джерел

Українки Тамара Марценюк та Катерина Зарембо стали лауреатками премії «Emma Goldman Awards» та Emma «Goldman Snowball Awards».

Про це пише «WoMo».

Премія Емми Ґолдман вручається дослідницям та активісткам, які працюють з питаннями фемінізму і нерівності.

Тамара Марценюк – вчена та дослідниця гендерних студій. Працює на кафедрі соціології Києво-Могилянської академії, а також є експерткою з гендерних питань Української гельсінської спілки з прав людини. Серед найвідоміших наукових праць: «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018).

Тамара Марценюк. Світлина із фейсбуку науковиці
Тамара Марценюк. Світлина із фейсбуку науковиці

Катерина Зарембо – політична аналітикиня, викладачка та письменнця. Написала книжку про українські Донеччину і Луганщину «Схід українського сонця», є співавторкою видання «Писати аналітику може кожен. Мистецтво переконливого тексту».

Катерина Зарембо. Світлина із фейсбуку аналітикині
Катерина Зарембо. Світлина із фейсбуку аналітикині

Емма Ґолдман вважається однією з найважливіших героїнь американського анархізму та раннього руху за мир. Її промови та праці стосувалися тем мілітаризму, фашизму, капіталізму, міграції, шлюбу, вільного кохання та гомосексуальності.

Активістка, на честь якої названо нагороду, була однією з провідних феміністок 20 століття та провідною особою руху за анархізм в Америці. На згадку про її діяльність незалежна нідерландська організація FLAX Foundation щороку присуджує дві премії: Emma Goldman Awards (50 000 євро) та Emma Goldman Snowball Awards (10 000 євро).

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024
11.07.2024