Національний мультипредметний тест у 2024 році міститиме чотири предмети

26 Вересня 2023, 16:28
Тестування. Школярі. Фото ілюстративне 1469
Тестування. Школярі. Фото ілюстративне

У 2024 році вступні випробування будуть у форматі національного мультипредметного тесту.

Про це розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Національний мультипредметний тест  міститиме 4 предмети (три обов’язкові та один – на вибір). 

«В умовах війни НМТ – це найбільш оптимальний варіант вступних іспитів, який забезпечує рівні умови для кожного вступника, незалежно від місця його перебування», – повідомив міністр. 

До переліку обов’язкових предметів додано історію України. 

«Ми чудово розуміємо, що у країні війна, яка вносить свої корективи у можливість вступників готуватися. Відсутність очного навчання, повітряні тривоги та вимкнення світла…», – зауважує Оксен Лісовий.

Саме тому у 2024 році програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI - ХХІ ст.  

«Саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням», – зауважує головний освітянин.

Важливий аспект: тестування відбуватиметься протягом одного дня із перервою. 

2 предмети по 60 хв, перерва і ще 2 предмети по 60 хв. 

«Це дійсно може бути важко. Але чому так? Бо це дає можливість вступникові з’явитися у пункті тестування лише один раз. Не потрібно двічі витрачати час на дорогу, особливо актуально це для тих, хто змушений їхати до сусіднього населеного пункту. Безпека та рівні умови – наш пріоритет», – зауважує Лісовий.

Відповідний законопроєкт вже на реєстрації у Верховній Раді. 

«Ми розуміємо, що вступники і педагоги дуже чекали на інформацію про модель вступних іспитів. Тож повідомляємо про формат НМТ уже зараз, щоб усі мали достатньо часу на підготовку», – акцентує міністр.

Щодо ДПА, то у 2024 атестацію у 9 та 11 класах ще не проводитимуть, водночас Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах. 

«Це жодним чином не впливатиме на подальше навчання учнівства. Атестація потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби – коригування освітньої політики», – йдеться у повідомленні міністра. 

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024