Проблеми із виплатою зарплат освітянам можуть розпочатися в Україні в листопаді

09 Жовтня 2023, 15:56
Гроші. Фото ілюстративне 355
Гроші. Фото ілюстративне

В Україні з листопада можуть розпочатися проблеми з виплатами бюджетникам, якщо США не приймуть пакет фінансової допомоги.

Про це пише «Шкільне життя» з посиланням на «The Wall Street Journal».

Ймовірні проблеми з виплатами бюджетникам пов’язані з тим, що Конгрес США унеможливив допомогу Україні із закону про тимчасовий бюджет.

Напередодні голосування Ентоні Блінкен попереджав лідера сенатської меншини Мітча Макконнелла, що Україна зіткнеться з «серйозним економічним та політичним шоком» у розпал контрнаступу, якщо Конгрес припинить допомогу Україні.

Сполучені Штати та інші країни-донори фактично виплачують зарплати 150 тисяч українських державних службовців та понад півмільйону вчителів, професорів та шкільних працівників, а також фінансують українські державні витрати – від охорони здоров’я до житлових субсидій.

Зазначається, що український Мінфін очікував на потенційні затримки з фінансуванням і має ресурси для покриття потреб бюджету на жовтень. Але вже після листопада уряду може знадобитися скорочувати витрати, у тому числі із зарплат, або доведеться брати нові кредити.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) може у жовтні відправити $1,15 мільярдів через програму Світового банку, але за умови, що Україна доведе, що вона «належно витратила попередній переказ».

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024
24.02.2024
23.02.2024