Доступне передзамовлення книги Марини Гримич про національний рух кримських татар ХХ століття

16 Жовтня 2023, 10:00
Марина Гримич. Фото з фейсбук-сторінки письменниці та дослідниці 573
Марина Гримич. Фото з фейсбук-сторінки письменниці та дослідниці

Доступне передзамовлення книги Марини Гримич про національний рух кримських татар ХХ століття через призму історії однієїї родини – Умерових.

Цією новиною авторка поділилася на своїй фейсбук-сторінці.

«Книга далася мені чи не найважче. Писалася вона в рекордно довгий як для мене термін – 3 роки. Хоч я і займаюся темою кримських татар від часу організації мною дослідницько-навчальних експедицій в Крим у 1999-2000 рр. і в час, коли я очолювала кафедру етнології та краєзнавства в Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Проте тоді я більше концентрувала  увагу на історії та культурі цього маленького, але Великого народу, а тут така відповідальність – історія національного руху! Зробила я це в притаманній для мене манері – не декларативно, а з максимальною увагою до життя людей, тобто застосовуючи антропологічний (в широкому сенсі слова) підхід», – ділиться Марина Гримич.

Головними героями (і, відповідно, респондентами) є український кримськотатарський політик Ільмі Умеров та його брат Бекір Умеров – натхненник і організатор протестних акцій кримських татар «Москва–1987». 

«Вони ж стали консультантами книги разом з  блискучою журналісткою, інтелектуалкою і експерткою в кримськотатарській проблематиці – Айше Умерова, яка, до того ж, в часи окупації виявила себе як безстрашний політик і громадська діячка. У книзі я подала маловідомі факти про спосіб і стиль життя кримських татар в депортації, про своєрідні організаційні форми на ранніх етапах національного руху, про неоднозначні ситуації й відверті подробиці акції «Москва–1987», про звичаєво-правові форми вирішення земельного та житлового питань в Криму після повернення кримських татар, а також про брудне і зрадливе закулісся кримської політики в 1990-х та 2000-х і про те як практично був анексований Крим», – додає авторка.

Книга видана за підтримки Український інститут книги у видавництві «Нора-Друк».

Вихід в світ видання заплановано на 20 жовтня 2023 року. Розсилка замовлень розпочнеться з дати виходу книжки в світ. 

«Разом з паперовим виданням замовлники отримають можливість завантажити собі електронне видання в форматі epub», – зазначають у видавництві.

Передзамовлення можна зробити на сайті видавництва «Нора-друк».

Обкладинка книги. Фото: Видавництво «Нора-друк»
Обкладинка книги. Фото: Видавництво «Нора-друк»

 

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024