Розпочався третій етап сертифікації педагогів
На Волині триває сертифікація учителів.
Із 2019 року в Україні сертифікація стала обов’язковою для вчителів початкових класів.
Цього року Міністерство освіти та науки України поширило її й на інші категорії педагогів базової ланки освіти, перший цикл пілотного проєкту стосується вчителів математики та української мови й літератури, – повідомили в Управлінні Державної служби якості освіти у Волинській області.
Для Волині гранична кількість учасників сертифікації у 2023 році становила 22 особи.
Загалом 44 вчителі української мови та літератури, а також математики.
Перші два етапи сертифікації успішно подолали 6 вчителів математики й 17 вчителів української мови та літератури.
Процедура сертифікації відбувається щорічно і складається з трьох етапів:
- незалежного тестування,
- самооцінювання;
- вивчення практичного досвіду роботи педагогів.
З 16 жовтня 2023 року розпочався ІІІ етап сертифікації педагогічних працівників – вивчення практичного досвіду роботи вчителів математики та української мови й літератури, який проводить Державна служба якості освіти України та її територіальні органи.
Триватиме цей етап до 24 листопада 2023 року.
Процедура вивчення передбачає такі складові:
- аналіз самопрезентації педагога;
- спостереження за навчальними заняттями та їх самоаналіз;
- проведення інтерв’ю з учасником сертифікації.
Вивчення відбувається з використанням сучасних цифрових технологій.
35 волинських експертів, які пройшли відповідне навчання, будуть оцінювати роботу учасників сертифікації з інших регіонів України.
Проходження сертифікації зараховується як атестація педагогічного працівника, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.
Сертифіковані педагогічні працівники отримують щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката.
«Сьогодні сертифікація вчителів стала одним з багатьох чинників підвищення якості освіти. Адже кожного року з’являється чимало нових ідей, цікавих та креативних стилів викладання. А це свідчить про зміни, що відбуваються у якості викладання в новій українській школі», – наголошують фахівці Управління Державної служби якості освіти у Волинській області.