Студентка Волинського університету була учасницею міжнародної літньої школи у Познані

20 Листопада 2023, 08:55
Учасниці та учасники літньої школи. Фото: ВНУ 565
Учасниці та учасники літньої школи. Фото: ВНУ

Анастасія Давидюк, магістрантка Волинського національного університету імені Лесі Українки була учасницею міжнародної літньої школи «Від Умані до Познані: кордон – не перешкода, спільне єднає…».

Студентка навчається на першому курсі магістратури за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа (освітньо-професійна програма «Інформаційна, документно-аналітична діяльність»)», – розповіли в університеті.

Літня школа в Польщі, до якої долучилася студентка, відбувалася за підтримки Міністерства молоді та спорту України й Українсько-польської ради обміну молоддю.

Метою проєкту було поглиблення взаєморозуміння, комунікації, співпраці між українськими й польськими учасниками, а також вивчення спільної історичної та культурної спадщини двох країн.

Учасники та учасниці мали змогу відвідати кілька польських міст, взяти участь у різних видах навчальної діяльності, ознайомитися з історико-культурною спадщиною сусідньої країни та популяризувати українську історію і культуру серед польської молоді. 

Під час Літньої школи. Фото: ВНУ
Під час Літньої школи. Фото: ВНУ

«На початку школи ми відвідали університет імені Адама Міцкевича в Познані, де були присутніми на урочистій інавгурації початку академічного року. Після завершення цього заходу відбулася серія зустрічей із академічною спільнотою університету, ми ознайомилися з його діяльністю й історією», – розповідає студентка.

Також учасники літньої школи мали зустріч із академічним і студентським складом Інституту європейської культури Університету імені Адама Міцкевича в місті Ґнєзно, під час якої відвідали численні історичні місця міста. 

Учасники проєкту обговорювали тему «Історія бібліотечної справи в Україні», відвідали бібліотеку Польської академії наук у місті Курник, де оглянули фонди книгозбірні, та вшанувати пам’ять воїнів Української Народної Республіки на військовому цвинтарі у місті Каліш.

Під час Літньої школи. Фото: ВНУ
Під час Літньої школи. Фото: ВНУ

Під час літньої школи її учасники не лише ознайомилися з польською історико-культурною спадщиною й освітнім середовищем Університету імені Адама Міцкевича в Познані, а й брали активну участь у різноманітних заходах, спрямованих на розвиток співпраці та взаєморозуміння між українськими та польськими студентами. 

Під час Літньої школи. Фото: ВНУ
Під час Літньої школи. Фото: ВНУ

Серед них:

  • творчий team-building «Полікультурність – ключ до формування майбутнього суспільства», мета якого – підвищення рівня взаєморозуміння та розвиток комунікаційних навичок для подальшої спільної роботи;
  • практичні заняття, зокрема «Польська спадщина ЮНЕСКО», які не лише об’єднали учасників проєкту, а й дали змогу поглибити знання про польську історико-культурну спадщину регіонального й національного масштабу;
  • круглий стіл «Співпраця України та Польщі у науково-освітній сфері», спрямований на обмін досвідом і посилення подальшої співпраці між обома країнами;
  • групова робота над темою «Грантові проєкти – відмінності в Україні та Польщі», яка дала змогу обмінятися досвідом й інформацією для успішної реалізації ідей і проєктів;
  • воркшоп «Польська та українська кухні: особливості приготування національних страв», який був спрямований на обмін культурними традиціями через гастрономічний досвід;
  • перегляд презентації «Історія бібліотечної справи в Україні»;
  • диспут на тему «Міжнародна діяльність закладів вищої освіти в умовах війни: виклики і перспективи», під час якого обговорено вплив російської агресії на стан вищої освіти й міжнародне співробітництво в науковій та освітній сферах.

«Участь у програмі міжнародного молодіжного обміну в межах літньої школи «Від Умані до Познані: кордон – не перешкода, спільне єднає…» стала дуже цікавим і корисним досвідом, який дав змогу глибше ознайомитися з культурою й історією сусідньої країни, а також познайомитися, поспілкуватися та співпрацювати під час різноманітних заходів із українськими та польськими студентами», – поділилася Анастасія Давидюк.

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023