Молодіжний форум єдності відбувся на Ужгородщині

Вдруге на Ужгородщині відбувся Молодіжний форум єдності.
Він присвячений Дню Гідності та Свободи, який відзначають 21 листопада, – інформує медіацентр Ужгородського університету.
Мета форуму – об’єднати громадсько активну й талановиту молодь України та розширити платформи для спілкування, обміну досвідом й ідеями задля формування єдиної команди, котра працює і буде працювати над розвитком країни у майбутньому.
Цьогорічний форум відбувся у Міжнародний день студента та об'єднав понад 150 молодих активістів та активісток. Загалом же подали понад 600 заявок.
Учасники та учасниці відвідали мотиваційні зустрічі та тренінги, спілкувалися із іноземними партнерами Ужгородського національного університету.
«Відбір виявився складним, але ми намагалися надавати перевагу найбільш умотивованим представникам молоді та їх кураторам», – каже наставниця «Нової генерації України» Анна Сабадош.
Розпочали захід молитвою та хвилиною мовчання за всіма загиблими в російсько-українській війні. Відтак учасники хором заспівали гімн України.
Серед гостей форуму – бойовий медик 68-го батальйону Закарпатської ТРО Олексій Любецький.
Чоловік розповів кілька історій зі свого життя, зокрема згадав дитинство й цікаві моменти з військової служби. Також наголосив на важливості бути свідомими й спілкуватися українською мовою.
«Намагайтеся робити добре, а погано вийде в будь-якому разі», – такими словами завершив Олексій свій виступ.
На відкриття молодіжного форуму єдності завітав професор Ніагарського університету у Канаді Курт Стагура.
Молодь цікавилася умовами вступу до університетів США та Канади, а також навичками, які потрібні для досягнення успіху.
«Найважливіше – знання англійської мови, – зазначив професор.
Вітання учасникам форуму від ректора Ужгородського національного університету Володимира Смоланки зачитала директорка Центру інновацій та розвитку УжНУ Альона Алмашій.
«Ужгородський національний університет є партнером Всеукраїнського молодіжного форуму, і для нас це своєрідний знак поваги до організаторів, оскільки такі заходи є необхідним інструментом залучення молоді до участі в суспільному житті. Саме ця молодь є тим ресурсом, що відбудовуватиме нашу державу, зміцнюватиме її та представлятиме на міжнародній арені. Тобто такі заходи є невід’ємною частиною шляху до нашої перемоги», – зазначила Альона Алмашій.
Після офіційної частини розпочалася практична програма дня. У межах блоку «Громадянська освіта. Соціальні цінності» молодь взяла участь у панельній дискусії «Я – Україна» та в симуляційних іграх. Після обідньої перерви на учасників чекав профорієнтаційний блок: гра-інтерактив «Життя», лекція про управління стресом і панельна дискусія «Шлях ментора та менті. Виклики та можливості». А завершили перший день форуму лідерською вечіркою.
Другий день присвятили воєнній справі й тактичній медицині.
Учасники пройшли військово-патріотичний вишкіл, а також кілька майстер-класів і тренінгів.