Три університети в межах ініціативи Erasmus+ навчатимуть студентів вирішувати проблеми у громаді

21 Листопада 2023, 08:00
В Українському католицькому університеті. Фото: Альянс українських університетів 561
В Українському католицькому університеті. Фото: Альянс українських університетів

Три заклади вищої освіти, що входять до  Альянсу українських університетів, розвиватимуть суспільно орієнтоване навчання в Україні.

Проєкт реалізовуватиметься в межах ініціативи Erasmus+, – повідомили в Альянсі.

Йдеться про Український католицький університет, Сумський державний університет та Національний Технічний університет «Дніпровська політехніка». 

Новий спільний проєкт «ServU» має кілька ключових напрямків діяльності:

  • Активне поширення підходу суспільно орієнтованого навчання серед українських навчальних закладів, враховуючи умови воєнного стану. 
  • Визначення потреб громад та розв’язання наявних локальних проблем через суспільно орієнтоване навчання та курси. 
  • Розробку методології, якою зможуть користуватись інші заклади освіти для навчання вчителів та викладачів в Україні. 

«Цей проєкт є гарним прикладом міжуніверситетської співпраці, яка допомагатиме Україні у складний час», – наголошують в Альянсі українських університетів.

Партнерами у проєкті є  також іноземні університети: Левенський католицький університет у Бельгії,  Вільний католицький університет Святої Марії в Італії,  Католицький університет в Айхштетті та Інгольштадті в Німеччині. 

Окрім цього, асоційованими партнерами проєкту є асоціації зі суспільно орієнтованого навчання (service learning) у Європі та світі – European Association of Service-Learning in Higher Education, CLAYSS, Uniservitate, бізнес-середовища, а також українські громади.

Додамо, що суспільно орієнтоване навчання (СОН, Service Learning Education) – освітній підхід, спрямований на формування академічних знань, практичних навичок і відповідального ставлення через розв'язання проблем у громаді та спільно з громадою.

Вперше в Україні цей підхід почали впроваджувати в Українському католицькому університеті. Він є одним зі стратегічних напрямків розвитку вишу.

«Такий підхід сприяє розвитку командної роботи, лідерства, критичного мислення, інклюзивної освіти. А також забезпечує виконання Цілей сталого розвитку ООН, зокрема, подолання бідності та голоду, якісна освіта, міцне здоров’я, гендерна рівність, гідна праця, відповідальне споживання тощо», – кажуть в УКУ.

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023