З яких предметів школярі найчастіше наймають репетиторів

30 Листопада 2023, 14:25
Діти. Навчання. Фото з відкритих джерел Реклама 1382
Діти. Навчання. Фото з відкритих джерел

Математика та англійська мова – найскладніші предмети для українського школяра. До такого висновку дійшли аналітики сервісу BUKI School, дослідивши попит на репетиторів впродовж року.

Про це інформує Освіторія.

Репетитори з математики виявились найбільш затребуваними для позашкільного навчання дітей. На сайті bukischool.com.ua на їх пошук припадає біля 39% всіх запитів. 

З цим показником може позмагатись лише англійська мова. Майже 35% запитів припадає саме на вчителів з англійської.

При цьому традиційно складні предмети, такі як хімія та фізика, потребують додаткових занять значно рідше. 

За даними BUKI School, на пошук репетиторів за цими напрямками припадає трохи більше як по 6% від усіх запитів. Для порівняння такий самий показник має Історія України.

Проте, ситуація суттєво змінюється, коли школярі починають готуватись до ЗНО. Тут математика так само на першому місці з показником у 36%, тоді як попит на репетиторів з англійської мови знижується до 18%. 

На третьому і четвертому місці українська мова та історія України з показником біля 17%. І лише слідом йдуть біологія, хімія та фізика з показниками менше 5%.

Також у дослідженні зазначають: на репетиторів з більшості шкільних предметів найвищий попит на старті навчання – у вересні-жовтні, а також перед екзаменами – у квітні. Тоді як пік попиту на додаткові заняття з англійської мови припадає саме на літні місяці.

Як змінилась ситуація з предметами відповідно до регіону?

Тернопіль

 • Попит на німецьку мову в Тернополі виріс майже вдвічі у порівнянні з 2021. Сьогодні бачимо рост показника на 310% у порівнянні з 2022 роком. 
 • Інтерес до польської мови проявляють на 80% більше тернопільців в цьому році, ніж в 2022 році. 
 • На 45% більше мешканців області наймають репетиторів для вивчення французької у порівнянні з 2021 роком.
 • Українська мова і література стала цікавити тернопільців на 50% більше, ніж у 2022. 
 • Майже ніяк не змінився попит на заняття англійською.
 • Через те, що складання НМТ з математики стало обов’язковим, попит зріс в цьому році на 17%.
 • Майже незмінним залишається попит на індивідуальні навчання з історії України. У порівнянні з довоєнним станом показник виріс на 15%.

Запоріжжя

Через окупацію частини області попит на заняття з репетитором суттєво знизився. Наприклад, цікавість до занять українською мовою впала на 40% у порівнянні з довоєнним показником. Німецьку стали вивчати на 15% менше, ніж до війни. Різниця між 2022 і 2023 складає 130% – набагато більше мешканців області цікавляться французькою. Також виросли показники відвідування логопедів – в цьому році показник зріс на 90% у порівнянні з минулим роком.

Чернігів

У цьому регіоні бачимо наступну ситуацію:

 • попит на французьку мову виріс на 78% і тримається на цій відмітці вже другий рік поспіль;
 • через війну кількість бажаючих вивчат українську з репетитором обвалилиась вдвічі;
 • на 75% піднявся показник, що показує попит на заняття програмуванням;
 • попит на математику впав на 49% в цьому році у порівнянні з 2021; 
 • інша картина з історією України – на такі заняття бажаючих так багато, як було і до війни.

Львів

Предмети, які є на НМТ, досі залишаються в пріоритеті. Попит на них впав у перші місяці вторгнення, але поступово відновлюється. 

Бажаючих вивчати англійську стало менше, ніж було до війни. Бачимо, що показник попиту на заняття з німецькою впав на рекордні 65%. У 2023 він зріс на 15%, і говорити про повне відновлення поки зарано.

У минулому році суттєво зріс попит на уроки польської мови, а саме на 43%. Французька і італійська залишаються без суттєвих змін. 

Одеса

В Одесі ситуація з вивченням іноземних мов ще досі не може відновитись до довоєнного рівня. Одесити стали значно менше цікавитись інглійською, німецькою, японкьскою і навіть українською. В «мінусі» також вокал і математика.

Стабільний ріст показників бачимо у вивченні польської мови, вокалі, грі на гітарі та хореографії.

Миколаїв

У Миколаєві найбільшу цікавість проявляють до програмування і логопедів. Поступово відновлюється попит на вивчення англійської і німецької мов з репетитором. Попит на предмети, передбачені в НМТ, різко впав і поки що не відновився. 

Полтава

Суттєвих змін у показниках, які відображають попит на вивчення англійської, німецької та чеської мов, немає. Він стабільно тримається на рівні вже четвертий рік поспіль. Рівень цікавості заняттями з математики та історії України поступово падає. Найбільш часто мешканці громади цікавляться послугами логопедів.

Дніпро

В цій громаді спостерігається підвищення попиту на уроки чеської та румунської мов. Цікаво, що попит на італійську та іспанську мови різко впав з повномасштабним вторгенням, а потім швидко відновився і навіть перевищив довоєнні. 

Попит на індивідуальні заняття українською, англійською, німецькою та математикою падає.  

Івано-Франківськ

В цьому місті бачимо зменшення кількості людей, які шукають репетиторів української мови. Ситуація з німецькою і англійською мовами залишається стабільною. Уроки польської мови цікавлять мешканців громади втричі більше, ніж до війни. Як і в інших містах, спостерігається зменшення попиту на дисципліни, які входять до НМТ.

Київ

В столиці ще не відновився попит на уроки української мови, хоча є суттєве збільшення цікавості до англійської мови та історії.

Чеська, угорська й іспанська мови, які цікавлять киян навіть більше, ніж до вторгнення. На 67% виріс попит на програмування у порівнянні з 2021 роком.

Чернівці

Бачимо стабільність у вивченні англійської мови. Попит на французьку, польську і німецьку потроху падає.

Попит на репетиторів з української мови, математики та історії не відновився, і до повного відновлення до довоєнного рівня ще далеко.

Ужгород

Тут бачимо стабільний чи навіть підвищений попит на уроки англійської, угорської та італійської мов. Що стосується дисциплін для НМТ, відмічаємо зріст показників на заняття українською мовою. Показник різко впав у перші місяці війни, але згодом відновився. Таку ж ситуацію маємо і з математикою. Попит на заняття з історії України не такий оптимістичний.

Рівне

Попит на вивчення української мови, історії України та математики впав, але зміг відновитись і навіть перевищити довоєнний рівень. Падає цікавість до англійської та німецької. Попит на італійську і польську коливається,і  не показує значних змін. Бажаючих грати на фортепіано чи гітарі в 2-3 рази більше, ніж було до війни.

Хмельницький

Стало менше бажаючих, які хотіли б відвідувати індивідуальні уроки української мови, англійської чи історії України. Показники, що показують цікавість до хімії, біології та математики у Хмельницькому, поступово зростають. 

Є тенцендія зростання у показниках вивчення німецької. Також жителі громади стали частіше цікавитись румунською. 

Кам’янець-Подільський

Показники попиту ростуть, адже мешканці громади все частіше шукають можливість вивчати англійську, німецьку, хімію і фізику з репетитором.Так, показники падали з початком війни, але швидко відновились. 

На жаль, вивчення польської мови, української та математики не так цікавить жителів громади. Показники так і не змогли повернутись до довоєнного рівня.

Біла Церква

Мешканці Білої Церкви стали активніше цікавитись вивчення польської та англійської мови з початком війни. Їх стала менше цікавити французька і німецька мови. 

Фіксується падіння показників, що показують ситуацію з предметами НМТ. Показники падають, і поки що тенденції до відновлення немає. 

Павлоград

Вивчення англійської і української мов у Павлограді майже ніяк не змінилось з початку війни. Попит на вивчення французької та німецької падав, але зараз майже досягнув довоєнного рівня.

Репетиторів з математики стали наймати менше, хоча потроху попит відновлюється. Песимістичні показники маємо з заняттями програмуванням. Тут рівень цікавості падає вже другий рік поспіль. 

 

 

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024
24.02.2024
23.02.2024