Новий мікроскоп для проведення досліджень отримав Луцький національний технічний університет

04 Грудня 2023, 15:10
Переданий мікроскоп. Фото: ЛНТУ 477
Переданий мікроскоп. Фото: ЛНТУ

Для Луцького національного технічного університету передали новенький мікроскоп, аби власні дослідження могли проводити юні матеріалознавці – вихованці Волинської обласної Малої академії наук.

Про це розповіли у закладі освіти. 

Секцію матеріалознавства на базі ЛНТУ проводять уже шостий рік поспіль. Раніше її відвідували старші школярі, але тепер сюди ходять і зовсім юні учні. 

Наймолодшу групу відвідують учні п’ятих-шостих класів, які приводять із собою ще молодших друзів.

«Ми маємо можливість виховати науковців з такого маленького віку, показати їм, як працює наука, та закласти в них дослідницький інтерес. У нас немає нудних домашніх завдань, ми постійно спілкуємося, працюємо у команді, тому часто діти з різних шкіл знаходять друзів за інтересами. Коли ці дітки підростуть, ми намагатимемося робити з ними наукові роботи», – розповіла професорка ЛНТУ та керівниця секції матеріалознавства Ольга Гулай.

Ректорка університету Ірина Вахович наголошує, що для того, аби розвивати економіку країни, потрібні інновації, а щоби створювати ці інновації, потрібні люди й відповідне середовище для них.

«Наших дітей потрібно змалку привчати до науки. В ЛНТУ ми реалізовуємо концепцію «Дитячого університету». Вже з другого класу дітки займаються дослідами, відповідно уже формуються як майбутні науковці. Однак і досвідчені науковці і юні дослідники потребують певного обладнання, щоб це робити. Нині країна не має достатніх фінансових ресурсів для обладнання та наукових досліджень», – зауважила Ірина Вахович.

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024
24.02.2024
23.02.2024