Які проєкти у сфері професійно-технічної освіти вдалося реалізувати у 2023 році

01 Січня 2024, 11:39
Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки. Фото: МОН 1584
Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки. Фото: МОН

У 2023 році у сфері професійно-технічної освіти завдяки міжнародним партнерам вдалося реалізувати кілька значкових проєктів.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Йдеться про такі проєкти:

  • «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» (уряд Німеччини, 10 мільйонів євро);
  • «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» (уряд Швейцарії, фаза 3 — 8,2 мільйони швейцарських франків);
  • DECIDE: «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» у сфері професійної освіти (уряд Швейцарії, 1,5 мільйонів швейцарських франків);
  • «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» (кошти ЄС) — у 3 закладах почалися ремонтні роботи, а ще 5 цього року отримали сучасне обладнання;
  • грантову угоду на проєктування центрів професійної досконалості в проєкті з Європейським Інвестиційним Банком
  • співпрацю з урядом Японії та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) у межах Програми екстреного відновлення із закупівлі комплектів техніки для сільськогосподарських закладів та обладнання для цифрових освітніх центрів).

Крім того, уряд виділив 500 мільйонів гривень на оновлення 100 майстерень у закладах професійної освіти, що дасть змогу створити європейські навчальні простори з якісним обладнанням уже наступного року. Крім того, вдалося запустити 6 нових міжнародних проєктів на понад 600 мільйонів гривень та запровадити електронний вступ до закладів профосвіти. 

Це лише часткові досягнення у сфері профосвіти за 2023 рік.

«Цьогоріч у нас була дуже важлива ціль – максимально донести цінність та значення профосвіти під час і після війни до управлінців, міжнародних партнерів та суспільства. І нам це вдалося. Підтвердженням цьому є і затверджений бюджет на 2024 рік, за яким профтехи отримають 500 мільйонів на розбудову нових майстерень, і потужна міжнародна підтримка. І це не тільки нові амбіційні проєкти, але й матеріальна допомога: з початку повномасштабної війни профтехи отримали рекордні 10 747 цифрових девайсів – ноутбуків, принтерів, інтерактивних навчальних панелей від партнерів», – зазначає заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Продовжується робота у напрямі покращення якості та змісту освіти. 

Крім затвердження нових 30 державних освітніх стандартів із робітничих професій, триває робота над удосконалення платформи «Професійна освіта онлайн». Лише за минулий рік на ній розміщено 104 нові онлайн-курси. Водночас скористались платформою 18 тисяс відвідувачів, з яких понад 5 тисяч є постійними користувачами.

У 2023 році також запустили короткострокові курси для дорослих – ВПО та ветеранів війни. Їх пройшли понад 3 тисячі осіб, 30% з яких працевлаштовані.

«Важливо, що наші профтехи з перших днів повномасштабного вторгнення, допомагають ЗСУ – зварюють буржуйки, плетуть маскувальні сітки, шиють одяг, готують їжу, ремонтують автівки. І, звісно, безліч випускників та вчителів долучилися до лав ЗСУ, чим ми дуже пишаємось», – прокоментував заступник міністра.

 

 

 

Коментар
30/04/2025 Середа
30.04.2025
29.04.2025