Поліський національний університет серед фіналістів конкурсу інноваційних хабів

20 Лютого 2024, 18:33
Поліський національний університет 461
Поліський національний університет

Поліський національний університет став фіналістом відбору організацій, які мають шанс приєднатися до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів у межах програми ЄС «Цифрова Європа».

Про це інформують на сайті Міністерства освіти і науки України.

Заявка Поліського національного університету стала однією із 15, які Європейська комісія відібрала для фіналу.

Зазначимо, що фіналістами національного відбору стали організації, які готові впроваджувати інновації та цифрову трансформацію для підприємств й державних установ.

Університет став єдиним в регіоні закладом – фіналістом конкурсу.

«Заклад потрапив до II етапу конкурсу, але остаточних переможців буде оголошено влітку цього року. Вони отримають грант на впровадження своїх проєктів, тобто створення хабів. Грант від ЄС покриє половину вартості його облаштування та функціонування на період до 2027 року. Решту витрат учасник покриватиме самотужки. Загальний бюджет підтримки хабів в Україні за участю ЄС у межах конкурсу становить 4,5 мільйона євро», – повідомили на сайті Міністерства.

Зі слів ректора Олега Скидана, у закладі мають на меті створити Європейський цифровий інноваційний хаб «POLIDIH» (Polissia Digital Innovation Hub). Його завданням буде підтримка процесу глибинних ланцюгових цифрових трансформацій задля забезпечення вектора сталого економічного та «зеленого» розвитку північних регіонів України.

У хабі надаватимуть послуги у сфері геоінформаційних систем малим та середнім підприємствам, органам місцевого самоврядування та державної влади. Послуги допоможуть організаціям подавати корпоративні та інші дані через електронну карту.

А ще, хаб буде платформою з можливістю взаємодії та обміну геопросторовою інформацією між областями, сприяючи розвитку інновацій на Поліссі.

За словами ректора хаб сприятиме реалізації політики Євросоюзу «Цифрове десятиліття» за такими пунктами:

  • набутті громадянами цифрових навичок; 
  • наданні допомоги в трансформації бізнесу завдяки інструментам цифровізації;
  • диджиталізації публічних послуг;
  • реалізації Стратегії Євросоюзу для розвитку малого та середнього бізнесу щодо посилення спроможності та підтримки у переході до сталості та диджиталізації.
Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024