Трансформація навчальних просторів: до участі у проєкті подали заявки 202 профтехи

21 Лютого 2024, 18:25
Трансформація навчальних просторів: до участі у проєкті подали заявки 202 профтехи 331
Трансформація навчальних просторів: до участі у проєкті подали заявки 202 профтехи

У листопаді 2023 року в Міністерстві освіти оголосили про старт державної програми з оновлення майстерень закладів професійної освіти, загалом, до проєкту «#100 майстерень» приєдналося 202 профтех училища.

Про це повідомили на сайті Міністерства.

Метою проєкту є створити 100 сучасних майстерень  які сприятимуть якісній освіті.

Зазначимо, що 202 училища професійної освіти – це 33% від усіх освітніх закладів такого типу в Україні.

Протягом лютого та березня 2024 року комісія обере з-поміж них близько 80 майстерень, які й отримають фінансування від держави на оновлення просторів. 

Інші ж майстерні будуть оновлені за кошти міжнародних партнерів.

«Нині в Україні працюють понад 600 профтехів, однак більшість із них мають застаріле обладнання для навчання. Тож студенти не можуть здобувати якісну освіту та набувати прикладних навичкок. Водночас попит на робітничі професії зростає і освітні заклади мають готувати компетентних фахівців. Зокрема, макропрогноз Мінекономіки на 2027 рік демонструє, що найпопулярнішими видами економічної діяльності будуть будівництво, енергетика, телекомунікації тощо.За програмою «#100 майстерень» українські профтехи отримають кошти, щоб оновити простори, закупити сучасне обладнання, створити навчально-практичні центри і комфортні умови для продуктивного навчання студентів», – повідомили на сайті.

Подати заявки на оновлення могли профтехи, які спеціалізуються за різними профілями — від будівельних до кулінарних та найбільше заявок від закладів освіти на оновлення майстерень за професіями слюсар-ремонтник, електрик, сантехнік.

Також чимало заявок від закладів із кулінарним спрямуванням та майстерень за токарним, будівельним та сільськогосподарським напрямом.

Кількісно це виглядає так:

  • Вінницька – 16 профтехів; 
  • Дніпропетровська – 15 профтехів;
  • Львівська – 14 профтехів;
  • Миколаївська – 13 профтехів;
  • Харківська – 11 профтехів.

«Важливим фактором у відборі буде не тільки вплив на економічний розвиток регіону та ринок праці, але й умотивованість закладу та місцевої влади розвивати регіон. Під час оцінювання експертна комісія також враховуватиме характеристики області, опис майбутнього навчально-практичного центру, ризики щодо реалізації проєкту та кошторис», – зазначили на ресурсі.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024