У Волинському національному університеті відкрили виставку «Олена Пчілка. Портрет»

22 Лютого 2024, 15:55
У Волинському національному університеті відкрили виставку «Олена Пчілка. Портрет» 280
У Волинському національному університеті відкрили виставку «Олена Пчілка. Портрет»

У межах Лесиних днів у Волинському національному університеті проводять низку заходів, серед яких виставка до дня народження Лесі Українки та ювілею Олени Пчілки – «Олена Пчілка. Портрет».

Про це інформують на сайті Університету.

«Нам треба пишатися, що ми живемо на прадавній волинській землі, яка має прекрасну освітню традицію. Без Лесі Українки й Олени Пчілки наша волинська земля не була б такою, якою вона є. Олена Пчілка була прекрасним драматургом, фольклористом і мала в своєму доробку багато робіт, які до нас дійшли. Нинішній рік Олени Пчілки буде цікавий, багатий на відкриття і ми з вами зробимо все можливе, щоб максимально донести спадщину Олени Пчілки до учнів, студентів, земляків-волинян», – зауважив ректор Анатолій Цьось.

Директорка музею Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук розповіла присутнім про творчість Олени Пчілки, підкреслила, що саме матір Лесі Українки офіційно є першою українською поетесою, оскільки саме вона першою серед українських жінок-літераторок випустила збірку «Думки-мережанки».

У музеї експонуються фото із сімейного архіву Косачів-Драгоманових, побутові речі, листи, листівки, оригінали творів та колекція узорів Олени Пчілки й комірців, які носили жінки й дівчата родини Косачів.

«Ми знаємо про неї, як про матір Лесі Українки, але, напевно, є сенс про неї говорити як про велику Матір славетної родини, а й того, що ми звемо українською літературою та культурою. Очевидно, що ми чули про її здобутки в різних царинах, недарма ж вона перша жінка-академік у нашій науці. Але за що вона отримала це звання, чим вона прописана в культурі, які функції виконувала в своєму часі та виконує до сьогодні – ті завдання, з якими ми всі мусимо давати собі раду. В цих опціях наш Університет працює. Сьогоднішня виставка має назву «Портрет» і нам би хотілося, щоб ці портрети великої людини щось промовили в душі кожного», – сказав Сергій Романов.

Музей Лесі Українки
Музей Лесі Українки

Музей Лесі Українки
Музей Лесі Українки

Музей Лесі Українки
Музей Лесі Українки

Музей Лесі Українки
Музей Лесі Українки

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024