Порядок виплат випускникам дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування: в Уряді погодили зміни

23 Лютого 2024, 19:09
Порядок виплат випускникам дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування: в Уряді погодили зміни 670
Порядок виплат випускникам дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування: в Уряді погодили зміни

У Кабінеті Міністрів України погодили законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

«Чинна редакція Закону встановлює, що випускники закладів освіти, які є сиротами або позбавленими батьківського піклування, забезпечуються коштом закладу освіти або відповідної установи одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою. Водночас Стаття 25 Закону встановлює, що порядок відшкодування витрат, які пов’язані з утриманням цих дітей, а також нарахування їм грошових виплат у разі працевлаштування, вступу до закладу освіти та інших виплат, встановлює Кабінет Міністрів України», – повідомили на сайті.

Така суперечність призводить до того, що освітні установи змушені виплачувати кошти випускникам, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування і які не працевлаштувалися з незалежних від них причин.

«Внесення змін до Закону допоможе врегулювати розбіжності між статтями Закону та зняти соціальну напругу з працівників закладів освіти, відповідальних за таку виплату, та випускників, які є дітьми-сиротами або позбавленими батьківського піклування», – коментують на сайті.

У законопроєкті передбачили одноразову виплату вже після того, як дитина отримає повну загальну середньої освіти, від того закладу, який вона закінчує. 

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024