Україна передала Обсерваторії викладання історії в Європі бюлетень з історії України

24 Лютого 2024, 11:24
Україна передала Обсерваторії викладання історії в Європі бюлетень з історії України 565
Україна передала Обсерваторії викладання історії в Європі бюлетень з історії України

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький узяв участь у засіданні керівництва Обсерваторії викладання історії в Європі, в межах якого обговорювали необхідність правдивого подання історії України європейцям.

Про це інформують на сайті Міністерства освіти і науки України.

В Україні Обсерваторію викладання історії в Європі, як платформу для просування ключових позицій щодо висвітлення української історії в європейському контексті та популяризації правдивих знань про минуле нашої країни.

За словами Михайла Винницького, за даними дослідження проведеного «Українським інститутом» у 2021-2022 роках у підручниках з історії британських, німецьких, польських та французьких школярів середніх класів, Україна, на відміну від Росії, представлена мало.

Ексголова комітету з питань бюджету Європейського парламенту Ален Ламассур констатував, що шкільні програми в країнах Європи різні, однак вони мають нести загальний європейський наратив, заснований на справжніх історичних фактах. І такий напрям роботи має бути пріоритетним у діяльності Обсерваторії викладання історії у Європі.

Також він додав, що в більшості країн історію України згадують, як безпосередньо пов’язану з російською. Або ж Україна представлена як регіон Росії.

Також зі слів Аллена Ламассура – українська сторона передала до Обсерваторії інформаційний бюлетень з історії України, який підготували фахівці.

«Ваш досвід надзвичайно цінний для інших країн, вони зможуть скористатися ним та гарантувати, що такі помилки не повторюватимуться в країнах Європи. Для нас дуже важливою є повноцінна участь України в Обсерваторії викладання історії в Європі», — зазначив він.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024