Втрати, яких завдала Росія українській освіті, складають понад п'ять мільярдів доларів: опублікували дослідження

26 Лютого 2024, 13:52
Втрати, яких завдала Росія українській освіті складають понад п'ять мільярдів доларів: опублікували дослідження 1025
Втрати, яких завдала Росія українській освіті складають понад п'ять мільярдів доларів: опублікували дослідження

 У лютому Світовий банк, уряд України, Європейський Союз і ООН опублікували спільне дослідження Rapid Damage and Needs Assessment.

Про це інформують на сайті Міністерства освіти і науки України.

Загальні збитки у сфері освіти від лютого 2022 року становлять шість мільярдів 900 мільйонів доларів. За цей період було пошкоджено 13% освітньої інфраструктури, з них пошкоджено 3583 закладів освіти, знищено – 394.

Найбільше пошкоджено шкіл – 1888. Серед закладів вищої освіти знищено чи пошкоджено  21%, а серед дослідницьких установ – 31% від загальної кількості.

Також у дослідженні зазначили, що з січня до грудня 2023 року частка закладів освіти, що мають укриття, зросла з 68% до 80%, а частка шкіл, у яких відбувається навчання очно, зросла з 25% до 57%.

Дослідили й освітні втрати серед учнівської спільноти. Зокрема, у порівняння результатів PISA-2022 і PISA-2018 свідчить про зниження рівня навичок у 15-річних підлітків. У дітей знизилися результати з математики, читання і природничих наук. Й ці втрати еквівалентні двом рокам навчання.

З лютого 2022 освітні втрати оцінили у понад п'ять мільярдів доларів.

«Проте ця цифра зростатиме протягом трудового життя сучасних учнів, негативно впливаючи на їхні доходи, і призведе до додаткових мільярдів втрат поза тими, що вимірює RDNA. Також, за результатами PISA 2022, помітно посилилася нерівність між учнями. Бали з читання в дівчат знизилися більше, ніж у хлопців, а учні з нижчим соціально-економічним статусом значно гірше знають математику, ніж їхні однолітки», – повідомили на сайті.

Війна призвела до втрати дослідницького потенціалу. Загалом збитки торкнулися таких сфер: 

  • приватний сектор;
  • оплата за навчання;
  • видатки закладів освіти, які використовують як притулки для внутрішньо переміщених осіб пункти незламності;
  • витрати на демонтаж і вивезення сміття пошкоджених об'єктів освіти.

Також збільшився розрив  у результатах навчання між учнями із сіл і міст. Тепер він становить понад 4 роки навчання.  

«Потреби, пов'язані з реконструкцією інфраструктури й відновленням якісної очної освіти, оцінюють у понад 13 мільярдів доларів США на 2024 –2033 роки. З них відновлення закладів освіти протягом наступних 10 років коштуватиме понад 9 мільярдів доларів США. Заклади мають відповідати стандартам безпеки, екології та якості, охопити інноваційні підходи до навчання, а також брати до уваги демографічні моделі для забезпечення стабільності освіти», – повідомили на сайті

Детально із дослідженням можна ознайомитися тут.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024