У Міносвіти презентували правила розподілу субвенції на шкільні укриття

02 Квітня 2024, 09:38
У Міносвіти презентували правила розподілу субвенції на шкільні укриття 699
У Міносвіти презентували правила розподілу субвенції на шкільні укриття

Під час презентації «Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів» у Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами представили нові правила розподілу субвенції на облаштування укриттів у закладах освіти. 

Презентацію провели 1 квітня. Про це інформують на сайті Міністерства освіти і науки України.

Віцепрем'єр з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров розповів про data-driven підхід у створенні освітніх політик, а також анонсував комплексну політику «Школа офлайн» щодо повернення очного навчання в школи.

«Питання повернення дітей до очного навчання є надзвичайно важливим. Адже пандемія ковіду завдала значних освітніх втрат українській освіті, а повномасштабне вторгнення посилює цю тенденцію. За результатами міжнародного дослідження PISA українські школярі відстають на 1,5 року від необхідного рівня. Наше завдання – відновити доступ до якісної освіти, щоб не поглиблювати освітні втрати. А також спільно подбати про безпеку наших дітей. Маємо вже напрацьовані політики, які сприятимуть поверненню до очного навчання», – наголосив Оксен Лісовий. 

Цьогоріч державна субвенція на будівництво і ремонт укриттів у школах становить понад 2 мільярди гривень.

Раніше кошти надходили в області й на місцях визначали заклади освіти, де його потрібно будувати.

Тепер розподіл субвенції відбуватиметься через новий інструмент, з використанням бальної системи – платформу «DREAM».

А громади самі подаватимуть проєкти, аби держава профінансувала укриття.

Головні вимоги:

  • наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття; 
  • у закладі освіти має навчатися не менше ніж 200 дітей;
  • проєкт має бути завершений до кінця 2024 року;
  • підтверджене співфінансування від громади не менше ніж 10% від загальної вартості проєкту. 

Після подання DREAM  автоматично розраховуватиме бали відповідно до конкретних критеріїв.

«МОН стало першим міністерством, яке буде співпрацювати з платформою DREAM у межах фінансової програми. І це важливий крок, який допоможе прозоро та ефективно розподіляти державні кошти на ремонт або будівництво укриттів. Окремо громади зможуть залучити й додаткове фінансування, адже деякі міжнародні партнери, організації та інвестори вже чекають на сформовані проєкти в DREAM, щоб долучитися до облаштування безпечного освітнього простору та зробити свій внесок в майбутнє української освіти», – зазначив Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Нині команда DREAM спільно з Міносвіти  уже проводить навчання для громад.

Також, у межах презентації загалу розповіли й про проєкти повторного використання – це проєктно-кошторисна документація, яку можна адаптовувати під особливості кожного закладу освіти. 

Перелік є на платформі «Моя фортеця».

 Зазначимо, що сьогодні окрема громада витрачає орієнтовно п'ять місяців на розроблення проєктно-кошторисної документації для будівництва укриттів, а це один чи півтора мільйона гривень на один заклад освіти. Тож проєкти повторного використання дадуть змогу скоротити час до одного чи півтора місяця та зекономити кошти. 

Також громада зможе використовувати проєкти повторного використання безоплатно та подавати в DREAM заявки на їхній основі.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024