Як відбувається підготовка до національного мультипредметного тесту на Рівненщині

02 Квітня 2024, 12:46
Як відбувається підготовка до національного мультипредметного тесту на Рівненщині 516
Як відбувається підготовка до національного мультипредметного тесту на Рівненщині

Ігор Опольський – директор кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти розповів про підготовку до проведення мультитесту 2024 на Рівненщині, зокрема, й щодо реєстрації учасників.

Про це йдеться у сюжеті каналу  «іTV».

Від початку реєстрації на мультитест у Рівненській області зареєструвалося понад п'ять тисяч учнів. Пройти реєстрацію на іспит можна не лише на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, а й через застосунок «Дія». Реєстрація триватиме до 11 квітня,  а іспит – з 14 травня по 19 липня.

«Тест пишемо в одну зміну. Не так, як було минулого року. Однозмінне проведення тесту пов'язане з тим, що збільшилася кількість обов'язкових предметів – цьогоріч їх три. Це українська мова, математика й історія України. Четвертий предмет, який складатимуть учасники, вони мають можливість обрати з переліку», – коментує Ігор Опольський.

Також він додав, що іспит складатиметься з двох етапів.

«Перший блок – це українська мова і математика. На цей блок відводиться 120 хвилин й учасник сам розподілятиме час в межах цих двох годин. Далі хвилин 15–20 перерви, після того учасники повертаються на свої місця і пишуть другий блок. В другому блоці буде третій обов'язковий предмет – історія України і четвертий вони будуть виконувати той, який з переліку», – каже Ігор Опольський.

Крім цього, важливою складовою іспиту є безпека. Тож тестування планують поводити в укриттях.

«Планується тест проводити в укриттях. Для цього відповідна служба, яка буде займатися проведенням тесту і представляє Західний регіон, підбирає приміщення. Тому що безпекова складова вона сьогодні пріоритетна. І відповідно, ми повинні надати нашим дітям можливості в безпечних умовах проходити тестування. Крім того, умова – це наявність швидкісного інтернету. Цим питання теж ми займаємося» – розповідає перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Сергій Подолін.

Зі слів Ігоря Опольського, під час реєстрації на іспит потрібно бути уважними та ознайомитися із базовими документами, як от «Положення про проведення національного мультипредметного тесту» та «Положення про реєстрацію»:

«Перед тим, як реєструватися, нехай учасники уважно ознайомляться з двома, мінімум, базовими документами, бо там переадресацію їм викидає. Перше – «Положення про проведення національного мультипредметного тесту», його треба знати, бо там виписані права й обов'язки абсолютно всіх, в тому числі й учасників і друге – «Положення про реєстрацію», там описано що і як, які терміни та інше», – пояснює він.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024