У Міносвіти представили проєкт нового закону «Про професійну освіту»

02 Квітня 2024, 14:36
У Міносвіти представили проєкт нового закону «Про професійну освіту» 424
У Міносвіти представили проєкт нового закону «Про професійну освіту»

У законопроєкті описані зміни, що стосуються активного залучення бізнесу до освітнього процесу, розширення автономії закладів, поліпшення освітніх програм, дерегуляція сфери, а також оновлення термінології.

Громадське обговорення закону триватиме до 2 травня. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

«Ми хочемо зробити багато революційних кроків у трансформації професійної освіти, щоб забезпечувати нашу економіку кваліфікованими фахівцями, які будуть підтримувати розвиток та відбудову нашої країни. Для цього необхідно розвивати, осучаснювати та модернізувати профтехи, а також трансформувати систему освіти. Один із кроків – зміна законодавства. До розробки законопроєкту «Про професійну освіту» ми залучили бізнес та освітніх експертів, щоб врахувати виклики та потреби ринку, актуалізувати освітні програми, щоб у результаті побудувати сучасну та гнучку систему професійної освіти», – зазначив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Також у документі пропонують розширити можливості закладів освіти через можливість здійснення ними господарської діяльності – як державне, комунальне некомерційне підприємство. 

Ще у новому законі акцентують на покращенні освітніх програм та планів. Зокрема, йдеться про здобуття професійної освіти за освітніми програмами старшої профільної школи професійного спрямування.

«Важливою зміною є також дерегуляція і дебюрократизація системи професійної освіти. Такі зміни планують запровадити через гарантування можливості здобуття професійної освіти без прив'язки до місця реєстрації, чіткий поділ повноважень органів управління у сфері та складання освітніх програм на основі професійних стандартів та скасування атестації закладів», – повідомили на сайті.

У проєкті пропонують оновити термінологію, зокрема змінити назву сфери з «професійно-технічної» на «професійну», «кваліфікованого робітника» на «спеціаліста», а також відійти від поняття «учень», замінивши на «студент».

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024