Українську академію друкарства приєднують до Львівської політехніки: у колективі кажуть, що дізналися про це зі соцмереж

03 Квітня 2024, 10:50
Українську академію друкарства приєднають до Національного університету «Львівська політехніка» 531
Українську академію друкарства приєднають до Національного університету «Львівська політехніка»

На базі Львівської політехніки сформують окремий факультет із назвою Українська академія друкарства, в межах якого продовжуватимуть освітню і наукову діяльність Академії. У закладі вищої освіти висловили незгоду, зокрема ректор Академії опублікував відеозвернення до прем'єр-міністра України у якому зазначив, що про об'єднання у навчальній установі зізналася зі соціальних мереж.

Рішення про приєднання 2 квітня опублікували на сайті Міносвіти.

Зокрема на сайті йдеться про те, що непрофільні програми Академії гармонізують зі схожими програмами Львівської політехніки. А студенти, які вже розпочали навчання навчатимуться за обраним профілем та освітніми програмами зі збереженням усіх попередніх умов: форми фінансування, вартості контракту, бюджетного місця.

 Зі свого боку, ректор УАД Богдан Дурняк записав звернення до прем'єр-міністра України та висловив незгоду:

«Шановний прем'єр-міністре України,  МОН України підготувало й передало в Кабінет Міністрів розпорядження про реорганізацію Української академії друкарства шляхом приєднання її до Національного університету Львівська політехніка. Це розпорядження було підготовано всупереч задекларованим МОНом процедурам, що повинні передувати цьому. З УАД не було проведено жодного діалогу, жодних консультацій, до нашого закладу не надходило жодних повідомлень, а навпаки відбулося повне ігнорування інтересів і думки академічної спільноти. Впродовж багатьох років мого перебування на посаді ректора періодично  змінювалося керівництво МОН. Співпраця між Академією і міністерством була прозора та партнерська. На жаль, це не стосується сьогоднішнього керівництва  Мону, яке у своїй роботі з Академією використовує неправдиву, спотворену, маніпулятивну інформацію, вигадуючи неіснуючі події, зустрічі, стратегічні плани спільного розвитку, які ніколи не розроблялися у закладі освіти. Апелюючи до документів, які існують в уяві заступника міністра Михайла Винницького», – звернувся у відеозаписі ректор.

«Все це робиться з метою в незаконний спосіб й необґрунтовано короткі терміни знищити єдиний, унікальний заклад вищої освіти, що є стратегічно важливим у державотворенні, колектив якого має власну позицію. МОН ставить УАД по за правилами, які існують для реорганізації усіх закладів вищої освіти, що підлягають реорганізації. Впродовж тривалого часу ми вимагали рівноправного і справедливого ставлення до академічної спільноти нашого закладу вищої освіти, прозорих умов проведення реорганізації. Сьогодні знову із соціальних мереж ми довідалися про те, що Уряд підтримав проєкт розпорядження», – повідомив Богдан Дурняк.

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024