У Луцьку презентують нові книжки про Роксолану авторки Олександри Шутко

13 Квітня 2024, 17:18
Презентація книжок АНОНС 1211
Презентація книжок

Дослідниця османської історії та біографій султан-українок Олександра Шутко видала нові книжки – історичний роман «Кривава Кафа» та повість для підлітків «Слідами Роксолани». У неділю, 21 квітня у луцькій книгарні «Є» відбудеться перезентація цих книжок. Про це Район.Луцьк повідомили організатори.

Олександра Шутко – родом із Волині. Вона вивчила турецьку мову й на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в перекладі турецькою в стамбульському видавництві «Kitap Yayınevi»), «Жіночий султанат: влада та кохання», «Роксолана: життєпис». 

Також вийшли її романи-трилогії про Роксолану й українку Хатідже Турхан, котра у ХVII столітті фактично правила Османською імперією за малолітнього сина – Мехмеда ІV. Третій султані-українці Шехсувар (Марії), яка була матір’ю Османа ІІІ, присвячений історичний детектив «Убивство в гаремі».

Анонс
Анонс

Вивчення біографії Роксолани надихнуло авторку написати роман у двох книгах «Кривава Кафа», в якому ідеться про дитинство та юність у Криму її чоловіка – султана Сулеймана та його родини. Історія українки Роксолани вражає. Адже вона пройшла складний життєвий шлях – від полонянки кримського хана до дружини султана Сулеймана та матері його наступника – Селіма ІІ. Відтак у Стамбулі отримала ім’я Гюррем. За життя ця жінка листувалася із правителями Європи та Азії, мала великий вплив на політику та активно займалася благодійністю.

Про цю найвідомішу султану-українку Олександра Шутко написала кілька досліджень та роман. 

«Ідея створити повість для підлітків виникла спонтанно. Якось одна знайома зі Стамбула, яка вийшла заміж за турка, запитала мене, чи мій роман про Роксолану вже може почати читати її донька-підлітка? Замислившись, я сказала, що ще трохи зарано, адже там – чимало інтимних сцен. Саме тоді мені спало на думку познайомити з цікавою історією Роксолани й дітей. Невдовзі у видавництві «НК-Богдан» побачила світ повість «Слідами Роксолани» із чудовими ілюстраціями художника Олега Киналя, з яким ми давно співпрацюємо», – пояснила авторка.

Під час презентації, модераторкою якої буде Оксана Поліщук, можна буде придбати нові книжки авторки. Також проведуть демонстрацію фотокопій листів Роксолани (любовних та дипломатичних), світлин її особистих речей та портретів.

фото з ужгородської книгарні
фото з ужгородської книгарні

Читайте також: Руйнівниця міфів про Роксолану. ІНТЕРВ'Ю з дослідницею Олександрою Шутко

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024