В Україні планують створити мережу стартап-шкіл на базі наукових установ та вишів

24 Квітня 2024, 14:47
В Україні планують створити мережу стартап-шкіл на базі наукових установ та вишів 1367
В Україні планують створити мережу стартап-шкіл на базі наукових установ та вишів

В Уряді України ухвалили постанову про запровадження експериментального проєкту зі створення мережі стартап-шкіл – інкубаторів – акселераторів на базі закладів вищої освіти та наукових установ. Проєкт призначений посилити співпрацю університетів та науково-дослідних установ із бізнесом і сприятиме збільшенню частки наукомістких стартапів та інноваційної продукції в Україні.

Про це повідомили на сайті Міністерства освіти та науки України.

У межах проєкту планують створити шість стартап-шкіл. Для цього Міністерство проведе конкурсний добір серед закладів вищої освіти та наукових установ.

Критерії конкурсного відбору для вишів та наукових установ:

  • комерційна ефективність наукових, науково-технічних проєктів;
  • наявність інноваційної інфраструктури на базі закладу вищої освіти, наукової установи;
  • досвід співпраці з приватним сектором;
  • потенціал розвитку екосистеми стартапів закладу вищої освіти, наукової установи з урахуванням пріоритетних державних потреб.

«Мережа стартап-шкіл – інкубаторів-акселераторів допоможе в тестуванні наукових проєктів, пошуку та залученню інвесторів, наданні фінансової підтримки на початковому етапі розвитку стартапу. У подальшому планують залучити до проєкту якомога більше університетів та наукових установ всієї України. Створення потужної стартап-екосистеми серед ЗВО та наукових установ підсилить економічний потенціал країни та дасть студентам та науковцям можливість розвивати стартапи», – повідомили на сайті.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024