У Луцьку розпочалася міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених

15 Травня 2024, 12:55
У Луцьку розпочалася міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених 371
У Луцьку розпочалася міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених

У ВНУ імені Лесі Українки в Луцьку розпочала роботу XVІІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень».

Захід стартував 14 травня, повідомляють на сайті навчального закладу. 

Розпочавши пленарне засідання, кураторка Наукового товариства аспірантів і студентів Ольга Караїм зазначила, що нині саме університети – ті осередки, де щодня виникають нові наукові ідеї. І здебільшого ці ідеї належать саме студентам й аспірантам. А проведення подібних заходів дає змогу всебічно їх презентувати.

Цьогоріч до збірника тез увійшло більше ніж 400 публікацій, серед яких є автори із Польщі, Швейцарії, а також багатьох ЗВО України. Щорічно учасниками конференції в середньому є 600 студентів, аспірантів, викладачів. Тож за 18 років у заході взяло участь більше ніж 10 тисяч науковців.

Що стосується історичного аспекту, то вперше конференція стартувала 2007 року із назвою «Волинь очима молодих науковців: минуле, сучасне, майбутнє». З 2011 року назву дещо змінили. До сьогодні вона зветься «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень».

Важливо зазначити, що конференція все більше привертає увагу молодих дослідників до широкого кола проблем: історичних, економічних, правових, суспільно-політичних, екологічних, медичних й інших. У її межах молоді науковці беруть участь у 17 секційних засіданнях, за результатами роботи яких також відбувається конкурс на кращі доповіді.

На пленарному засіданні з вітальними словами до учасників конференції звернулися проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, докторка економічних наук, професорка Людмила Єлісєєва; кандидатка психологічних наук, старша наукова співробітниця, начальниця науково-дослідної частини Ірина Глова; голова Ради молодих вчених, кандидат географічних наук, доцент Геннадій Голуб; доктор філософії, доцент, проректор з наукової роботи Волинської православної богословської академії, а також керівник секції богослов’я та релігієзнавства конфренції, протоієрей Владислав Фульмес; голова НТАіС Вероніка Пирог.

На пленарному засіданні присутнім представлені доповіді за наступною актуальною нині тематикою:

1. «Використання інструментів штучного інтелекту в освітньому процесі». Доповідач – Юрій Линник, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики.

2. «Можливості контактної цифрової термографії у діагностиці патологій молочної залози». Доповідачка – Альона Романюк, кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри анатомії людини.

3. «Концепція низьковуглецевого розвитку: місце в системі сучасних суспільних концепцій». Доповідачка – Вікторія Горбач, аспірантка факультету міжнародних відносин спеціальності Економіка, ОНП «Економіка сталого розвитку».

 

 

 

Коментар
16/09/2024 Неділя
15.09.2024
14.09.2024
13.09.2024