Національний мультипредметний тест-2024: як відбуватиметься на Волині та що нового

16 Травня 2024, 11:50
Основна сесія НМТ-2024: як відбуватиметься на Волині та що нового 522
Основна сесія НМТ-2024: як відбуватиметься на Волині та що нового

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти провели пресконференцію директорки Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк та завідувачки відділу ЗНО та моніторингових досліджень Інституту Алли Корнейко. У межах якої обговорили питання готовності до Національного мультипредметного тесту 2024 у Волинській області. 

Тож які особливості проведення та як відбуватиметься Національний мультипредметний тест на Волині дізнавалася кореспондентка Район. Освіта.

Загалом у волинській області на мультитест зареєструвалося понад 11 тисяч учасників, які складатимуть іспит у 38 пунктах тестування. Пункти розподілені між 11 округами. Ними стали населенні пункти, до яких логістично зручно доїхати – це міста, містечка та селища.

В аудиторіях одночасно зможуть працювати від 10 до 20 учасників. В основному, в області передбачили аудиторії із наповненістю 15-17 осіб.

«Цьогорічне Національне мультипредметне тестування має суцільні відмінності від минулого року. Головна відмінність полягає в тому, що НМТ-2024 міститиме чотири навчальні предмети. Ці предмети розбиті на два блоки. Один блок – обов'язковий і один – вибірковий. До обов'язкового блоку відносяться три предмети: українська мова, математика та історія України, а от вибірковий предмет кожен учасник міг вибирати з досить широкого переліку. Цього року є у переліку й такі предмети, яких не було в попередні, як, наприклад, українська література, географія. Відразу хочу сказати, що ці предмети мають популярність і на них зареєструвалася велика кількість учасників. У відсотковому відношенні – це приблизно 27 % від загальної кількості учасників зареєструвалися на іноземну мову, десь 26% –  географія, приблизно стільки ж – українська література та біологія. Саме у такій послідовності. Приблизно по 23, 27 %», – коментує Алла Корнейко.

Найменше зареєстрованих на Волині учасників цього річ складатимуть іноземні – іспанську та французьку мову. 

Учасників, які складатимуть хімію та фізику теж не багато –  кілька сотень. 

«Процес тестування відбуватиметься з відмінностями, у порівнянні з минулим роком. Оскільки ми маємо чотири предмети то ми маємо й більшу тривалість часу – чотири години роботи наших учнів у пункті тестування. Тому цього річ процедурою передбачено перерву. Учасники працюватимуть чистого часу, без врахування інструктажів і процедурних моментів, рівно дві години на першому етапі й виконуватимуть два предмети – українська мова і математика. Далі буде двадцятихвилинна перерва. Наступний етап знов двогодинний – це виконання історії та вибіркового предмета», – каже Алла Корнейко.

Під час перерви учасники не матимуть права залишати пункт тестування. Єдине, що не заборонено – перекусити.

У разі тривоги учасники обов'язково припинятимуть роботу.

«Я хочу заспокоїти всіх наших учасників: робота блокується для всіх. Часу всі мають однакову кількість. Тому після сигналу повітряної тривоги, робота всіх учасників пункту, з пульта відповідального за пункт тестування та який керує програмою,  блокується повністю та одночасно і відновлюється вже після закінчення повітряної тривоги, після повернення в пункт тестування. Коли наші учасники сядуть на робочі місця та будуть готові до роботи. У кожного учасника на екрані буде таймер й вони можуть відстежувати скільки часу вони працюють й скільки залишилося», – розказує Алла Корнейко.

Контроль за здійсненням тестування в аудиторіях здійснюватимуть інструктор і старший інструктор. Та цього року, вперше за час проведення комп'ютерного тесту НМТ, у практику повернуть металодетектори. Представник поліції охорони області буде перевіряти кожного учасника на предмет заборонених процедурою предметів.

Зазначимо, що учасникам заборонено використовувати телефони, гаджети, предмети, які є носіями інформації або частини гаджетів, які теж є носіями. Для зберігання цих предметів в аудиторіях будуть передбачені спеціальні зони для особистих речей.

На робоче місце учасникам дозволено взяти ручку, документи та воду.

 

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024