Українським школярам розповідали про правила кібергігієни: основні тези онлайн-уроку

22 Травня 2024, 12:49
Українським школярам розповідали про правила кібергігієни: основні тези онлайн-уроку 173
Українським школярам розповідали про правила кібергігієни: основні тези онлайн-уроку

В Україні для учнів 8–11 класів провели онлайн-урок із кібергігієни, метою якого стало підвищити обізнаність підлітків про важливість та основи безпеки в інтернеті.

Заняття відбулося 21 травня. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

«Питання кібергігієни для дітей є актуальним і потребує постійної уваги та вдосконалення навичок. Адже інтернет надає необмежений доступ до різноманітного контенту, зокрема того, що може бути небезпечним і шкідливим. Знання базових правил підвищує рівень особистої безпеки в мережі, допомагає уникнути впливу кібершахраїв та запобігає виникненню кіберзагроз», – повідомили на сайті.

На думку автора уроку Єгора Аушева, який був й спікером, існує низка основних правил, які убезпечують від шахраїв у мережі:

  • надійний пароль має містити не лише малі літери, але й великі чи спеціальні символи;
  • для конфіденційних операцій потрібно обирати перевірену точку доступу чи мобільний інтернет, а не публічну мережу Wi-Fi;
  • якщо ви отримали підозріле покликання, ніколи не переходьте за ним. Найкраще ігнорувати його, адже зловмисники навчилися майстерно підробляти сторінки.

Урок можна переглянути на ютубі Всеукраїнської школи онлайн.

Захід організували CRDF Global в Україні за підтримки Державного департаменту у Сполучених Штатах Америки та сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Всеукраїнською школою онлайн та «Освіторія».

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024