Як використовувати штучний інтелект у школах: у Мінтрансформації презентували проєкт

22 Травня 2024, 17:00
Як використовувати штучний інтелект у школах: у Мінтрансформації презентували проєкт 258
Як використовувати штучний інтелект у школах: у Мінтрансформації презентували проєкт

У Міністерстві цифрової трансформації України презентували проєкт рекомендацій про те, як використовувати штучний інтелект у школах. Мета проєкту –  ознайомити вчителів із правилами безпечної та ефективної інтеграції штучного інтелекту в шкільну освіту.

Про це інформують на сайті «Урядовий портал».

«Вміння працювати зі штучним інтелектом — це навичка майбутнього. Наші діти повинні ще зі школи іти в ногу з інноваціями. Щоб навчити школярів працювати зі штучним інтелектом, спочатку нам потрібно навчити цього вчителів. Це і є головна мета рекомендацій. Документ пояснює, як освітяни можуть використовувати штучний інтелект, щоб спростити власну роботу та передати ці навички учням», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За основу проєкту взяли міжнародні практики. А загалом, до розробки документа долучилося лучилися 30 спеціалістів зі сфери освіти та науки, зокрема представники інститутів підвищення кваліфікації, університетів, шкіл та громадського сектору.

Тут зібрані рекомендації та ідеї  як використовувати штучний інтелект для підготовки до уроків. 

А ще у документі є перелік інструментів, як для вчителів, так й  учнів, та приклади формування запиту до ШІ-систем.

Фінальний варіант рекомендацій надсилатимуть у заклади освіти на початку навчального року 2024-2025.

«Штучний інтелект може дещо спростити та покращити роботу вчителів. Наприклад, створювати дидактичні матеріали та допомагати формувати індивідуальні освітні траєкторії для кожного учня. Цим документом ми пояснюємо, як перетворити штучний інтелект на власного помічника. Реалізація рекомендацій допоможе трансформувати українську освіту та зробити її більш інноваційною», – сказав Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

Ознайомитися із проєктом можна тут

Також у спеціальній формі можна залишити відгук щодо нього.

 

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024