У МОН затвердили скорочені освітні програми для дітей закордоном

23 Травня 2024, 18:00
У МОН затвердили скорочені освітні програми для дітей закордоном і подолання освітніх втрат 220
У МОН затвердили скорочені освітні програми для дітей закордоном і подолання освітніх втрат

У Міністерстві освіти і науки України затвердили скорочені освітні програми українознавчого компонента. Зокрема, це програми з української мови, української літератури, історії України та географії для закладів загальної середньої освіти.

Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

Програми знадобляться для учнів які пропустили навчання або тривалий час не вчилися за українськими освітніми програмами. 

Йдеться про дітей за кордоном та тих, що перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Програми побудовані таким чином, що діти здобуватимуть основні знання з визначених предметів, які допоможуть їм безперешкодно продовжувати навчання в українських школах.

«Нині майже 400 тисяч учнів перебувають за кордоном. Вони навчаються дистанційно, за сімейною або екстернатною формами в наших школах і водночас мають відвідувати школи в країнах перебування. Це може бути складним завданням для дитини. Тому вивчення українознавчих предметів за скороченою програмою допоможе школярам подолати освітні втрати без подвійного навантаження. Окрім цього, це важливий інструмент для збереження зв’язку з Україною», – зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Програми сформували  на основі модельних навчальних програм, які рекомендує Міністерство. Зокрема йдеться про програми з української мови та української літератури для 5–7 класів, історії України для 5–6 класів, географії для 6–9 класів, навчальних програм із зазначених предметів для 8–11 класів.

Вони орієнтовані на школярів 5–11 класів.

Зазначимо, що якщо учень навчається за кордоном й за скороченими програмами, то має право на зарахування оцінок отриманих там.

Детально із програми можна ознайомитися тут.

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024