Удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки: у Верховній Раді прийняли закон щодо предмета «Захист України»

24 Травня 2024, 11:43
Удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки: у Верховній Раді прийняли закон щодо предмета «Захист України» 1245
Удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки: у Верховній Раді прийняли закон щодо предмета «Захист України»

У парламенті ухвалили законопроєкт №11092, спрямований на удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки, що стосується предмета «Захист України» й має на меті підвищити рівень обороноздатності держави.

Закон ухвалили 22 травня. Про це повідомили на сайті Міністерства оборони України.

Згідно із ним, початкова загальновійськова підготовка включатиме військово-патріотичне виховання та буде реалізовуватися на третьому рівні повної загальної середньої освіти. 

Навчання будуть проводити у школах і закладах професійної та фахової передвищої освіти. 

Програму для навчання розроблятимуть у Міністерстві освіти і науки України за погодженням з Міністерством оборони України.

Мета такої підготовки – сформувати в учнів первинні загальновійськові знання і спеціальні компетентності щодо оборони.

«Прийняття цього законопроєкту є вкрай важливим кроком для формування оборонної свідомості громадян та підвищення рівня обороноздатності держави. Система підготовки в сучасній та доступній формі має увійти в життя кожного українця. Основи домедичної допомоги, первинні навички керування безпілотними апаратами, основи виживання у кризових ситуаціях, основи тактики – ці навички мають бути максимально поширеними. Попереду ще багато роботи, однак прийняття законопроєкту є імпульсом, який допоможе перезавантажити процеси військово-патріотичного виховання та створити відповідну якісно нову та ефективну систему», – зазначила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024