10 українських профтехів отримають понад три мільйони гривень на хаби, партнерства та стратегічне планування

27 Травня 2024, 14:46
10 українських профтехів отримають понад три мільйони гривень на хаби, партнерства та стратегічне планування 211
10 українських профтехів отримають понад три мільйони гривень на хаби, партнерства та стратегічне планування

10 закладів професійно-технічної освіти та 10 громад стали переможцями добору до напряму «Підтримка реформи професійної освіти в Україні» Швейцарсько-українського проєкту «Deside», у межах якого отримають понад три мільйони гривень для розвитку профорієнтаційних хабів, підтримку бізнес-партнерства та стратегічного планування.

Про це інформують на сайті Міністерства освіти.

У Міністерстві планують, що проєкт допоможе профтехам-переможцям розробити стратегії інституційного розвитку, підтримає участь педагогів у програмах професійного розвитку, а також сприятиме поліпшенню партнерства між навчальними закладами та бізнесом. 

Також профтехи зможуть отримати гранти у розмірі 3,6 млн грн на створення профорієнтаційної майстерні.

10 громад отримають гранти й допомогу експертів під час організації профорієнтаційних заходів.

«Для нас дуже важливий розвиток професійної орієнтації. Школярі і школярки щонайпізніше з 7–9 класу мають знайомитися зі світом професій та бачити, як саме на практиці застосовують шкільні знання та навички. Частину такої профорієнтації можливо створити завдяки якісній співпраці різних закладів освіти, громад та бізнесу. Цей проєкт — важливий пілот такої співпраці, який має стати й поштовхом для розвитку 10 закладів професійної освіти, де вже цього року запрацюють нові майстерні», – розповів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Переможцями стали:

  • Чернігівський центр професійно-технічної освіти Чернігівської обласної ради, Чернігівська міська територіальна громада;
  • Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту, Чернігівська міська територіальна громада;
  • Північний центр професійної освіти, Савранська селищна територіальна громада, що на Одещині;
  • Центр професiйно-технiчної освiти №1 міста Iвано-Франкiвська, Івано-Франківська міська територіальна громада;
  • Сокальський професійний ліцей, Сокальська міська територіальна громада;
  • Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва, Львівська міська територіальна громада;
  • Васильківський професійний ліцей, Васильківська міська територіальна громада; 
  • Броварський професійний ліцей, Броварська міська територіальна громада;
  • Вище професійне училище № 7 міста Кременчука, Кременчуцька міська територіальна громада;
  • Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського, Решетилівська міська територіальна громада.

«Мета нашої роботи з підтримки реформи професійної освіти в Україні — налагодити співпрацю між владою на рівні області та територіальної громади, профтехами, школами та бізнесом. Ідея полягає в тому, щоб ці 5 інституцій взаємодіяли та співпрацювали між собою, допомагаючи дітям у виборі майбутньої професії. Тобто всі 5 сторін мають працювати не паралельно, а як злагоджений механізм. Саме так це відбувається у Швейцарії, Німеччині, Австрії та багатьох інших країнах із розвинутою економікою. Для ««Deside»: профтех» ми разом з областями-партнерами відібрали 10 профтехів та 10 партнерських громад, у яких будемо працювати зі школами, місцевою владою і бізнесом. Якщо ця модель в пілотних регіонах спрацює, то в наступні роки ми будемо підтримувати й інші області в розбудові такої системи кар’єрного супроводу учнів», — зазначила менеджерка проєкту DECIDE Валентина Полторак.

Коментар
10/09/2024 Вівторок
10.09.2024
09.09.2024