У трьох областях України відкрили 16 Цифрових Освітніх Центрів: подробиці

28 Травня 2024, 14:36
В Україні відкрили 16 Цифрових Освітніх Центрів: подробиці 982
В Україні відкрили 16 Цифрових Освітніх Центрів: подробиці

Для надання доступу до освіти в умовах війни Міністерство освіти і науки України разом із міжнародними партнерами розбудовують мережу Цифрових Освітніх Центрів, 16 яких вже відкрили у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Про це інформує Район.Освіта.

Головне завдання центрів – забезпечити навчання 16 000 школярів, які  у прифронтових та деокупованих громадах не мають повноцінного доступу до офлайн навчання.

У Центрах діти зможуть безплатно:

  • за допомогою Штучного Інтелекту визначити, які предмети та теми зі шкільної програми їм потрібно надолужити;

  • навчатись за допомогою інтерактивних уроків;

  • проходити практичні та лабораторні роботи, використовуючи технології віртуальної та доповненої реальності;

  • отримувати індивідуальні консультації (надолужувати освітні втрати) через спеціальний застосунок Убер-Школа;

  • набути навички, що мають найбільший попит у XXI столітті, завдяки «Урокам успішного життя»;

  • розважатись з користю зі спеціальною освітньою програмою «Minecraft»;

  • визначити свій рівень володіння й опанувати українську та англійську мови;

  • отримати психоемоційну підтримку;        

  • сформувати Паспорт Здібностей до 1 000+ сучасних професій за допомогою сертифікованого профорієнтаційного адаптивного тестування, визначити професію своєї мрії та побудувати індивідуальну траєкторію подальшого навчання та кар’єри.

«Мета Цифрових Освітніх Центрів – забезпечення безперервного навчання дітей та підлітків, надолуження освітніх втрат, надання можливості брати участь у заходах неформальної освіти, психоемоційна підтримка дітей і підлітків, їхніх батьків та вчителів, надання можливостей для соціалізації та взаємодії, а також підвищення професійних компетентностей учителів. Пріоритет надано деокупованим територіям та громадам, які наближені до бойових дій», – сказав заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Координатором Цифрових Освітніх Центрів у цих трьох областях є Асоціація інноваційної та цифрової освіти, яка за підтримки Міністерства освіти і науки України з початку війни успішно розвиває Мережу Українських Освітніх Хабів, як в Україні, так й в країнах Євросоюзу та Великій Британії.

«У кожній громаді, де працює DLC, впродовж року навчатимуться учні 1-11 класів – першочергово ті, хто має обмежений доступ до освіти та потребує додаткової підтримки у навчанні та психоемоційної підтримки, наприклад, діти з інвалідністю або внутрішньо переміщені діти. Загалом планується охопити 16 000 школярів», – повідомив Анатолій Ігнатович, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ.

 

 

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024