Які родини з дітьми зможуть скористатися послугою «муніципальна няня»

10 Червня 2024, 17:40
Які родини з дітьми зможуть скористатися послугою «муніципальна няня» 975
Які родини з дітьми зможуть скористатися послугою «муніципальна няня»

Кабінет Міністрів України розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга «муніципальна няня».

Відповідне рішення у Кабміні ухвалили 7 червня. Про це інформують на сайті «Урядовий портал».

«Аналіз нових потреб громадян, викликаних повномасштабним вторгненням, показав, що послуга «муніципальна няня» стає все більш актуальною - внутрішньо переміщені особи потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються», – повідомили на сайті.

Згідно з постановою, такі категорії осіб зможуть скористатися послугою:

  • діти до трьох років внутрішньо переміщених осіб і які не мають тяжких хвороб;
  • діти до шести років, які потребують додаткового догляду. Раніше послугами «муніципальної няні» могли скористатися сім'ї дітей з тяжкими хворобами й віком лише до трьох років;
  • діти до шести років, у кого один з батьків є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • діти до шести років, які проживають на територіях де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти. Наприклад території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей.

«Важливою зміною є саме той факт, що право на послугу «муніципальна няня» отримують внутрішньо переміщені особи та особи, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти. Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а дітей – до отримання належного догляду і розвитку. Це один з аспектів, передбачених планом Мінсоцполітики в межах виконання Національної стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська», – повідомили на сайті.

Зазначимо, що орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» у 2024 році, відповідно до постанови Уряду №68 складає 7 100 гривень.

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024