Як українським школам перезараховувати закордонні оцінки учнів за 12-бальною шкалою

13 Червня 2024, 15:15
У Міносвіти затвердили рекомендації про перезарахування оцінок із закордонних шкіл: деталі 1208
У Міносвіти затвердили рекомендації про перезарахування оцінок із закордонних шкіл: деталі

Для того, аби в українських закладах освіти змогли перезарахувати результати навчання учнів, які ті здобули за кордоном, Міносвіти затвердили шкалу співвіднесення систем оцінювання різних країн та української 12–бальної системи.

Про це повідомили на сайті Міністерства освіти науки України.

Учням, які навчалися за кордоном, можуть перезараховувати оцінки з предметів, спільних для обох країн.

Решту предметів – українознавчий компонент учні можуть вивчати відповідно до модифікованих програм  і проходити оцінювання дистанційно. 

Нагадаємо, що раніше учнівству також перезараховували оцінки, однак не було чітких рекомендацій.

Нині ж якщо, наприклад, учень отримав оцінку «добре» з математики в Польщі, то відповідно до таблиці, цей результат переведуть в українську оцінку «8» з математики або алгебри або геометрії.

Якщо ж моделі оцінювання відрізняються, Міністерство рекомендує виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень отримав у Німеччині оцінку «1», що є еквівалентом дуже добре, що відповідає українському високому рівню, можна виставляти найвищу оцінку — «12».

Учні, які одночасно навчаються в школі за кордоном та Україні, зможуть скласти річне оцінювання перед початком наступного навчального року з перезарахуванням результатів навчання за кордоном. 

Країни, представлені в таблиці: Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Латвія, Швеція, Австрія, Швейцарія, Румунія, Норвегія, Канада, Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Велика Британія, Нідерланди, Угорщина та Франція.

 Оцінки, отримані в інших країнах, слід переводити за загальною таблицею.

Детально із рекомендаціями можна ознайомитися тут.

 

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024