«З Україною в серці»: у ВНУ експонується виставка присвячена загиблим воїнам

13 Червня 2024, 18:50
У ВНУ імені Лесі Українки відкрили виставку присвячену білоруським воїнам, які загинули у війні проти російських окупантів 451
У ВНУ імені Лесі Українки відкрили виставку присвячену білоруським воїнам, які загинули у війні проти російських окупантів

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулося відкриття виставки «З Україною в серці», експозиція присвячена  білоруським воїнам, які долучилися до боротьби проти російських окупантів в Україні, починаючи з Революції Гідності та початку російсько-української війни з 2014 року.

Експозицію відкрили 11 червня. Її створив Благодійний фонд «Вільна Білорусь» разом із родинами та побратимами загиблих білоруських добровольців. Про це інформують на сайті Університету.

Керівник фонду Олексій Францкевич виступив з ідеєю створити музей, присвячений білоруським добровольцям, які віддали своє життя в Україні в боротьбі проти російських окупантів.  Нині збирають інформації про всіх загиблих в Україні з 2014 року.

«Університет першочергово здійснює наукову й освітню діяльність. Поміж тим поважний український ЗВО не може залишатися поза війною. Тому наша місія – волонтерство та допомога військовим, що й робимо. Крім того, маємо зберігати пам’ять про загиблих. Ми поважаємо і українців, і білорусів, які віддали життя для збереження України», – під час офіційного відкриття заходу зазначив ректор Університету Анатолій Цьось.

Виставка присвячена не тільки лише загиблим, а й тим, хто продовжує свою боротьбу.

Зазначимо, що це 18-та експозиція виставки. 

Раніше її презентували у Львові, Києві, Бучі, Дніпрі, Запоріжжі, Ізмаїлі, Одесі, Чернігові, Вінниці, Миколаєві, Хмельницькому, у Вільнюсі та Варшаві.

 

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024