Як абітурієнтам розрахувати свій конкурсний бал під час вступу у 2024 році

14 Червня 2024, 19:20
Як абітурієнтам розрахувати свій конкурсний бал під час вступу 1590
Як абітурієнтам розрахувати свій конкурсний бал під час вступу

Під час вступної кампанії 2024 року абітурієнти мають можливість розрахувати свій конкурсний бал за допомогою спеціального онлайн-калькулятора.

Програмою можна скористатися на сайті вступної кампанії. Про це інформують у телеграмі Міносвіти.

Як правильно розрахувати бали:

  • заповнити поля із балами та коефіцієнтами потрібної спеціальності;
  • якщо при вступі буде творчий конкурс, то додатково потрібно заповнити поле «Вступне випробування 5» із коефіцієнтом із додатка 7 до Порядку прийому;
  • якщо абітурієнт вступає за аграрними напрямками чи економіки та управління на основі національної рамки кваліфікації 5 і складав або реєструвався на бакалаврське єдине фахове вступне випробування, потрібно заповнити поле «Вступне випробування 6» із ваговим коефіцієнтом 1.
  • потрібно вказати суму додаткових балів, якщо такі є:
  1. від 0–10 – за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка, інформацію потрібно черпати із додатку 6 Порядку прийому;
  2. 10 – заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту, зокрема серед школярів, Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України з олімпійських видів спорту під час вступу на спеціальності Середня освіта Фізична культура та Фізична культура і спорт.
  • у наступних полях, якщо потрібно, слід змінити значення коефіцієнтів:
  1. регіональний коефіцієнт – якщо обраний виш розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській – 1,07 або Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області – 1,04.
  2. галузевий коефіцієнт  – 1,02, якщо вступник подає заяви з пріоритетами першим та другим на спеціальності, яким надають особливу підтримку. Це також зазначено у додатку 6 до Порядку прийому.
  • після заповнення всіх полів потрібно натиснути «Розрахувати».

Із Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році можна ознайомитися тут.

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024