Зміни до Типової програми 5-9 класів: що пропонують у Міносвіти

17 Червня 2024, 10:20
Зміни до Типової програми 5-9 класів: що пропонують у Міносвіти 1101
Зміни до Типової програми 5-9 класів: що пропонують у Міносвіти

У Міністерстві освіти опублікували для громадського обговорення проєкт змін Типової навчальної програми для учнів 5–9 класів. Метою проєкту було зробити освітню програму гнучкішою та дати педагогам можливість додатково опрацьовувати теми в яких діти мають прогалини. Однак, це викликало суспільне збурення.

Проєкт оприлюднили 6 червня, 14 червня у телеграм-каналі Міносвіти опублікували додаткові роз'яснення, щодо програми.

Зокрема, проєкт визначає для кожної освітньої галузі мінімальну кількість годин які відповідають мінімальному навантаженню, що окреслене у Державному стандарті середньої освіти. Також, кількість годин не зменшена в жодній освітній галузі, порівняно з чинною Типовою програмою

У проєкті документа визначили резерв годин, які можна додавати до різних предметів та інтегрованих курсів в межах максимуму.

В межах чинної Типової програми, аби створити гнучкий навчальний план, педагогам необхідно було зменшити рекомендоване навантаження до мінімального й лише тоді перерозподіляти години між галузями. У новій же редакції ці години вже закладено.

Розподіл годин
Розподіл годин

«Збільшення кількості годин для вивчення різних предметів та інтегрованих курсів до межі, яку визначено в чинній освітній програмі, буде фінансуватися з державного бюджету. Рішення про перерозподіл годин ухвалює педагогічна рада, яка затверджує освітню програму закладу освіти. Це зроблено для того, щоб заклад освіти міг гнучко підходити до формування навчального плану для окремого класу», – повідомили на каналі.

Резервні години можна застосувати:

  • для вибіркових освітніх компонентів;
  • для індивідуальної роботи з подолання освітніх втрат; 
  • для проєктної діяльності на міжгалузевому рівні.
Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024