Варшавська українська школа отримала нагороду за внесок в освіту та інновації

19 Червня 2024, 11:30
Варшавська українська школа отримала нагороду за внесок в освіту дітей-біженців та інновації 149
Варшавська українська школа отримала нагороду за внесок в освіту дітей-біженців та інновації

Українську школа у Варшаві «ВШколУ», яку відкрили за 24 дні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, нагородили премією CEB Award for Social Cohesion 2024 від Банку розвитку Ради Європи за внесок в освіту дітей-біженців та інноваційний підхід. 

Про це повідомили на сайті «НУШ».

Навчання у школі проводять за поєднаними польськими та українськими освітніми програмами.

Заклад освіти заснували у 2022 році. Нині тут в 11 класах навчається 270 учнів та учениць.

Навчання відбувається одночасно двома мовами, аби діти не забували свою національну ідентичність та змогли інтегруватися у суспільство.

 Також у закладі освіти учні можуть отримати емоційну та психологічну підтримку.

«У «ВШколУ» ми робимо те, що багатьом здається неможливим – одночасно інтегруємо й дбаємо про збереження національної ідентичності, поєднуємо польську та українську освітні програми, робимо це разом – українці та поляки. Нагорода CEB – це відзнака, яка дає надію на новий підхід до освіти дітей-біженців», – розповіла заступниця директора школи Антоніна Міхаловська.

Проте, функціонування навчального закладу перебуває під загрозою через дедалі меншу підтримку міжнародних цивілізацій.  Польська освітня субвенція не покриває всіх витрат закладу освіти. Утім, у школі наразі роблять усе можливе, аби продовжити навчання дітей.

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024