У Міносвіти презентували дослідження громадського обговорення про питання безбар'єрності; результати опитування

20 Червня 2024, 10:07
У Міносвіти презентували дослідження громадського обговорення про питання безбар'єрності 850
У Міносвіти презентували дослідження громадського обговорення про питання безбар'єрності

В Україні презентували дослідження громадської думки щодо питань безбар'єрності та посилення комунікацій в упровадженні політики безбарʼєрності.

Презентація відбулася 18 червня. Дослідження висвітлює вкрай важливу роль безбар'єрності як цінності для сучасного українського суспільства. Про це повідомили на сайті Міносвіти.

 83% респондентів визнали безбар'єрність новою цінністю для України. Також респонденти наголосили на важливості зміни поведінки людей – 34%, створенні адаптованого середовища – 32% та забезпеченні доступності освіти й робочих місць – 22%.

57 % опитаних вважають, що першочергово слід розв'язати питання безбар’єрності у сфері працевлаштування, 51% назвали потребу змін в інфраструктурі, ще 37% респондентів — в усуненні бар’єрів для людей старшого віку.

Дослідження також показало що більше ніж половина українців покладає відповідальність за створення такого простору на державу та місцеві органи влади. Водночас майже кожен четвертий опитаний особисто долучається до усунення бар'єрів.

Дослідження провели Центр соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Ради з комунікацій безбар'єрності та  використовували методологію й аналітику таких експертних організацій, як Advanter Group та Gradus research.

«Створення безбар'єрного освітнього середовища – один із ключових пріоритетів МОН. Наразі ми виконали 34 заходи з Плану дій на 2023–2024 роки та активно працюємо над виконанням ще 42. Зокрема розвиваємо Флагманський проєкт «Освіта для всіх» — друкуємо підручники шрифтом Брайля, розширюємо мережу інклюзивно-ресурсних центрів, розвиваємо дистанційне навчання та забезпечуємо школярів з особливими освітніми потребами спеціально обладнаними автобусами. Дослідження показало: безбар'єрність стала новою цінністю для українців. Рівні освітні можливості для всіх – наша безумовна мета», – зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

 

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024