Реформа профільної середньої освіти: які функції будуть у громад, під час створення академічних ліцеїв

20 Червня 2024, 17:43
Реформа профільної середньої освіти: які функції будуть у громад, під час створення академічних ліцеїв 1036
Реформа профільної середньої освіти: які функції будуть у громад, під час створення академічних ліцеїв

До вересня 2024 року у громадах має відбутися затвердження планів формування мережі закладів профільної освіти, відповідно до закону «Про загальну середню освіту».

Про це розповіли у МОН під час обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти на Київщині, повідомляють на сайті «НУШ». 

В першу чергу це дозволить створити мережу академічних ліцеїв та оновити інфраструктуру громад.

Нагадаємо, що з 2027 року в Україні запроваджена трирічна профільна середня освіта – 10–12 класи за двома напрямками: професійним та академічним.

Перша зорієнтована на здобування освіти згідно з потребами ринку праці, друга – з поглибленим вивченням курсів для вступу у виші.

Зі слів заступника міністра освіти і науки Андрія Сташківа, таке реформування перш за все, є реформою громад, бо для цих територіальних одиниць важливо зберегти людський капітал.

Також він зазначив, що керівники громад повинні оцінювати демографічну ситуацію на місцях і вже за цими оцінками приймати рішення про створення таких закладів освіти.

«Проте громади, у яких прогнозується невелика кількість учнів старших класів, мають співпрацювати, щоб організувати ліцеї, які будуть надавати освіту учнівству кількох громад. Їм потрібно розуміти важливість освіти та її цінності для майбутнього України. І обʼєднуватися навколо цих цінностей і мети», – пояснив заступник міністра.

За словами менеджерки проєкту «Deside» Валентини Полторак, громадам, як засновникам ліцеїв, доведеться ухвалювати компромісні рішення, але вони, безперечно, повинні бути на користь якісної освіти для дітей.

«Можна написати найкращу стратегію, але якщо не буде однодумців, готових її впроваджувати, вона так і залишиться просто документом. Тому дуже важливо, щоб голос громад, їхня позиція – були враховані, а самі громади стали партнерами уряду у впровадженні реформи», – резюмувала вона.

До прикладу, у Київській області 69 громад. За прогнозами Міносвіти, кількість учнів, які потенційно навчатимуться в ліцеях і професійних коледжах у 2030 році в цьому регіоні, понад 77 тисяч осіб.

Тому в області працюватимуть 114 академічних ліцеїв та 38 професійних коледжів.

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024