Понад 90 тисяч чоловіків претендують на вступ до аспірантури у 2024 році

24 Червня 2024, 18:14
Понад 90 тисяч чоловіків претендують на вступ до аспірантури у 2024 році 1176
Понад 90 тисяч чоловіків претендують на вступ до аспірантури у 2024 році

Під час вступної кампанії 2024 року на іспити до магістратури та аспірантури зареєструвалося понад 246 тисяч, 79% з яких – чоловіки  серед яких майже половина претендує на вступ до аспірантури. Тому у Міносвіти змінюють правила для вступу, аби усунути спроби вступати до вишів не заради навчання, а з метою отримати відстрочку від мобілізації.

Про це повідомив на фейсбук-сторінці Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

«Не є таємницею, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура. Жага до знань – це чудово. Фіктивне навчання – ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантру у 2024», – повідомив у дописі Оксен Лісовий.

Претенденти на вступ до аспірантури як і раніше складатимуть Єдиний вступний іспит. Прохідний бал складатиме 160 і ця частина є обовʼязковою для допуску до вступних випробувань закладу чи установи.

Для магістрантів залишиться обов'язковим іспит з іноземної мови, але він буде не обовʼязковим для допуску до вступу до аспірантури. Однак зріз знань та загальний рівень знань у Міністерстві аналізуватимуть.

Аспіранти-контрактники навчатимуться лише на заочній або вечірній формах, які не дають право на відстрочку. 

У пріоритеті буде денна форма навчання, тому у Міносвіти збільшать кількість місць на бюджеті – з 3200 до 7000.

Зазначимо, що на місце в аспірантурі цього річ претендує 91 561 чоловік.

«Звісно, мені б хотілося, щоб одного дня наука в Україні стала такою популярною. По-справжньому. І ми робимо кроки у цьому напрямку. Але зараз такі цифри виглядають скоріше як аномалія. Аномалія, яка шкодить якості освіти, економіці (фіктивне навчання створює нові схеми та мільйони доларів в тіні), а найголовніше – національній безпеці. Те, що система освіти стала такою «дірою» для ухилянства свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію. Бо якість освіти і цінності, які плекаються в цій системі, мають значення», – повідомив Міністр.

Зазначимо, що до початку повномасштабного вторгнення Росії щороку на аспірантуру і бюджет, і контракт вступали близько восьми тисяч людей. При цьому частка чоловіків віком більш як 25 років, які вступили на денну, заочну, вечірню форму навчання на контракт чи бюджет в аспірантурі, не перевищувала 33%. 

З 2019 по 2021 на аспірантуру вступили від двох до двох з половиною тисяч чоловіків старше 25 років. 

З 2022 року ця кількість збільшилася у понад шість разів. 

За останні п'ять років на аспірантуру вступили понад 56 тисяч осіб й з них майже 30 тисяч чоловіків старше 25 років.

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024