В Україні за держпрограмою закупили 117 шкільних автобусів
За державною програмою «Шкільний автобус», яку реалізовують у рамах політики «Зроблено в Україні», вісім областей закупили 117 шкільних автобусів на загальну суму в майже 400 мільйонів гривень.
Закупівлі провели через електронний каталог Prozorro Market, який адмініструє державна установа «Професійні закупівлі». Інструмент дає змогу проводити закупівлі в конкурентний і прозорий спосіб. Про це повідомляють на сайті Міністерства економіки України.
«Державна програма «Шкільний автобус» направлена на стимулювання українського машинобудування. Як і минулого року, на закупівлю шкільних автобусів закладено у бюджеті 1 млрд грн, що дозволить областям закупити близько 500 автобусів українського виробництва та надасть поштовх для розвитку локальних виробників. Завдяки цій програмі минулого року підприємства в Чернігові, Черкасах, Запоріжжі, Луцьку, а також інших містах, де працюють субпідрядники, мали замовлення, люди – роботу, а бюджет – надходження. Тому наш пріоритет – розвиток цієї програми і надалі», – зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Наразі Дніпропетровська область придбала 28 автобусів, Запорізька та Миколаївська – по 25, Харківська – 21, Хмельницька та Сумська – по сім, Черкаська – три та Одеська – один.
«Завдяки системному виділенню субвенції на закупівлю шкільних автобусів усе більше дітей мають змогу здобувати якісну освіту. Для учнів із маленьких селищ і містечок дуже важливо мати змогу діставатися до населених пунктів з великими школами, в яких працюють кваліфіковані вчителі і які облаштовані потрібним обладнанням. Окрім того, шкільні автобуси – це один з інструментів комплексної політики «Школа офлайн», яку спрямовано на відновлення доступу до очної освіти. Саме завдяки автобусам учні можуть діставатися до шкіл з укриттями та вчитися очно», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків.
Закупівлі шкільних автобусів у Prozorro Market відбуваються з дотриманням вимог щодо локалізації. Тобто області закуповують транспорт українського виробництва, тим самим підтримуючи національну економіку та вітчизняний бізнес. Також цей інструмент дозволяє суттєво спростити та пришвидшити процес закупівель.
«Ефективні та прозорі закупівельні процедури – запорука доступу учнів до комфортного транспорту та, відповідно, якіснішої освіти. Через електронний каталог громади можуть за кілька днів придбати товар у перевіреного постачальника, далі – лише поставка. Тож завдяки оперативним закупівлям більшість автобусів школи мають отримати ще до початку навчального року. Аби з першого вересня українські учні могли без проблем дістатися до опорної школи та навчатися очно», - пояснює директор Професійних закупівель Євген Якубовський.